Yaşam

2. Caz ve Sinema Günleri İstanbul Ataşehir’de

İstanbul Ataşehir’de düzenlenen “2. Caz ve Sinema Günleri”, katılımcılara keyifli bir festival havası yaşatıyor.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “2. Caz ve Sinema Günleri” etkinliği, caz gitar denilince akla gelen ilk isimlerden Başkan Focan ve cazın güçlü kadın vokalistlerinden Dilek Sert Erdoğan’ın verdiği konserle başladı. müzik, birlikte sahne aldı. AtaPark’a sandalyeleriyle gelen yüzlerce müziksever, açık havada keyifli bir yaz akşamı geçirdi. Konserin ardından Hollywood’un son dönemlerin en etkili yönetmenlerinden biri olan Damien Chazelle’in sinematik filmi “Whiplash” seyirciyle buluştu.

5 Ağustos’ta AtaPark’ta düzenlenen 2. Caz ve Sinema Günleri etkinlikleri, yeni dönemde ülkemizin en sevilen müzisyenlerinden Evrencan Gündüz’ün konseriyle devam edecek. Ardından müzik türünün sinema tarihindeki kült eserlerinden biri olan “The Blues Brothers” filmi gösterilecek.

Etkinliğin son günü olan 6 Ağustos’ta; Ülkemizin müziği ve müziğiyle parıldayan, fark yaratan müzisyenlerinden Güler Özince sahne alacak. Konserin ardından yönetmen Damian Chazelle’in romantik müzik temalı sinema filmi “La La Land” yeniden cazseverlerle buluşacak.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

kuluncak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu