Yaşam

41. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın ‘Onur Yazarı’ Yalvaç Ural oldu

41. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2-10 Kasım’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuar kapsamında yurt içi ve yurt dışından yayınevleri ve yazarlar okurlarla buluşacak.

Tüyap Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararına göre, çocuk ve gençlik edebiyatının önde gelen isimlerinden Yalvaç Ural ise fuarın Onur Yazarı olacak. Fuar, Ural’ın katılımıyla düzenlenecek kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Ayrıca, Tüyap tarafından, yazarın yaşamına ve eserlerine odaklanan bir anı kitabı hazırlanacak.

FUARIN ANA TEMASI: ‘ÇOCUK ŞENLİKTİR’

Yalvaç Ural’ın eserlerinden de ilham alarak, 41. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda hayal gücünün ve keşfin altın çağı olan çocukluğun önemi ve değeri kutlanacak. Fuar kapsamında düzenlenecek etkinliklerde, çocukların zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunacak, onları okumaya teşvik edecek ve hayal güçlerini özgürce kullanmalarına imkan tanıyacak faaliyetler yer alacak.

Girişin öğrenci, öğretmen, çocuk, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Fuar, 10 Kasım saat 19.00’da sona erecek.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu