Haber

Bakan Uraloğlu’ndan ‘Afrika’ açıklaması

ANKARA (İGFA) –Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye-Cibuti Karma Ekonomi Kurulu 5. Dönem Toplantısına katılmak üzere 4-6 Şubat 2024 tarihlerinde Cibuti’ye resmi bir ziyarette bulunacak.

Bakan Uraloğlu, Cibuti Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Mahmoud Ali Youssouf ile yapacağı ikili görüşmenin ardından 5 Şubat Pazartesi günü Türkiye-Cibuti Karma Ekonomi Kurulu 5. Toplantısına katılacak.

Toplantıda Türk heyetine Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu başkanlık edecek, Cibuti heyetine ise Cibuti Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Mahmud Ali Youssouf başkanlık edecek.

Türkiye-Cibuti Karma Ekonomi Kurulu’nun 5. Toplantısında, Türkiye ile Cibuti arasındaki mevcut ticari ve ekonomik bağların ortak fayda ilkeleri temelinde artırılması ve geliştirilmesinin yolları ele alınacak.

Yatırım ortamının güzelleştirilmesi ve yasal çerçevenin tamamlanması gibi konuların görüşülmesinin yanı sıra, tarım, su, gençlik ve spor, eğitim, sağlık, bilim, enerji gibi alanlarda mevcut işbirliği alanlarının geliştirilmesi ve yeni işbirliği fırsatlarının belirlenmesi yönünde çalışmalar yapılacak. ve madencilik, çevre ve şehir planlaması ve ulaşım. .

Bakan Uraloğlu, KEK 5. Dönem Toplantısı’nın ardından Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh tarafından kabul edilecek.

Uraloğlu, Tarım, Su, Balıkçılık ve Hayvancılık Bakanı Mohammed Ahmed Awaleh ile birlikte Cibutin’in kalkınması için gerçekleştirilen en değerli projelerden biri.

Türkiye-Cibuti Dostluk Barajı’nın resmi açılış törenine katılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Şubat Salı günü Cibuti Altyapı ve Ekipman Bakanı Hassan Houmed Mohammed ile bir araya gelecek. Bakan Uraloğlu, Cibuti’deki İstanbul Meydanı’nın açılış törenine katılacak.

narliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu