Haber

Bakırköy’de sivil trafik ekipleri minibüsleri denetledi

BAKIRKÖY’de yolcu gibi minibüslere binen sivil trafik ekipleri, kurallara uymayan minibüs sürücülerine cezai işlem uyguladı. Denetimler sırasında bir minibüs de bağlandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil trafik ekipleri minibüsler için denetimler yaptı. Osmaniye İlçesi’nde minibüslere yolcu olarak binen sivil trafik ekipleri, seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmak, emniyet kemerini takmamak, fazla yolcu almak ve kırmızı ışıkta geçmek suçlarından 4 minibüs sürücüsüne 7 bin 861 lira para cezası verdi. Yapılan kontrolde muayene edilmediği ve belediye ruhsatının yenilenmediği öğrenildiği halde yolcu taşımaya devam eden minibüs trafiğe kapatıldı. Minibüs sahibine de 4 bin 61 lira ceza kesildi.

KALDIRMAYA YAKLAŞMADAN YOLCUYU BOŞALTAN MİNİBÜS ADAMINA 777 TL CEZA

Denetimlerde kaldırıma yaklaşmadan yolcu indirdiği tespit edilen minibüs sürücüsüne 777 lira ceza kesildi. İkinci kez yakalandığını belirten minibüs şoförü Murat Demir, “Yolcunun eli çekilmiş, almıyorsanız ‘niye almadınız’ dedi. Şikayet ediyorlar. Almak zorunda kaldım. 2. kez denetime katılıyorum, uygulanmasını istiyorum. Bireysel değil toplum olarak düşünüyorum” dedi. – İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu