Haber

Balkanlar’da şimşek rüzgarı

BURSA (İGFA) –2-4 Haziran tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Federasyon Kyokushin (IFK) 3. Açık Balkan Şampiyonası’nda Yıldırım Belediyespor’lu İrem Mingsar Büyük Bayanlar kategorisinde Balkan Şampiyonu olarak değerli bir başarıya imza attı.

15 yıldır karate ile ilgilenen Mingsar, Avrupa ve Türkiye’de düzenlenen birçok farklı organizasyonda yarışarak önemli dereceler elde etti. Aralık ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası’na Balkan şampiyonu ünvanı ile katılacak olan Mingsar, bir yandan yüzlerce genci karate branşında yetiştirip şampiyonlar yetiştirirken bir yandan da altın madalya kazanmak için çalışmalarını sürdürüyor.

HEDEF: AVRUPA ŞAMPİYONASI

En disiplinli ve en zor sporlardan biri olan Kyokushin karate branşında büyük bayanlarda Balkan Şampiyonu olan İrem Mingsar, “Kyokushin’de karate yapıyorum ve diğer karatelere göre en zorlu ve disiplinli sporlardan biri bu. . Bu alanda diploma almak çok zordur. Orta illerde, Türkiye genelinde ve uluslararası arenada derecelerim oldu. Büyük bayanlar kategorisinde Türkiye birinciliğini getirdim. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra Dünya Kupası’nda üçüncü oldum. 2-4 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Kyokushin (Ifk) Federasyonu 3. Açık Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ettim. Hedefim aralık ayında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda bayrağımızı dalgalandırmak” dedi.

SPOR ŞEHİR YILDIRIM

Yıldırım Belediyespor’un amatör branşlarda Türkiye’nin en tartışmalı kulüplerinin ortasında yer aldığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, başta yüzme, karate ve güreş olmak üzere birçok branşta milli takımlara sporcu verdiklerini söyledi. Lider Oktay Yılmaz, spora yaptıkları yatırımların meyvelerini almaya başladıklarını belirterek, “Ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi temsil eden, değerli başarılara imza atan sporcularımızı kutluyorum.”

haberkinik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu