Haber

BINTSO’dan afet bölgesine destek

Bingöl Güncel TV / BİNGÖL (İGFA) – Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BINTSO) öncülüğünde, geçtiğimiz günlerde deprem bölgesinde acil ihtiyaç ilan edilen portatif tuvalet ve duş ünitelerinin üretimine başlandı. İlk etapta üretilen 14 adet seyyar tuvalet ve 2 adet duşakabin Kahramanmaraş’a gönderilmek üzere yola çıktı.

Depremin açtığı yaraların birlikte hareket edilirse daha hızlı sarılabileceğini söyleyen BINTSO Lideri Kadir Çintay, acıyı ilk günden beri yüreklerinde hissettiklerini belirterek, “Rabbim inşallah ülkemiz bir daha böyle bir acı çekmez” dedi. Bir daha böyle acılar yaşanmasın.Sarp haberini aldığımız andan itibaren Bingöl Valimiz Kadir Ekinci ve Vali Yardımcımız Abdullah Özübek ayının uyumu ve İl Belediye Başkanımız Sayın Erdal Arıkan’ın iş birliği ile tüm kurumlar, kuruluşları, ilimizin sivil toplum temsilcileri, esnafımız, sanayicimiz ve hayırsever Bingöl halkı tarafından battaniye, ekmek ve su ile acil durum ve temel malzemelerin de bulunduğu yardımlara destek oluyor.TIR’larımız acilen bölgeye hareket etti. bölgeden aldığımız bilgilerle ihtiyaç duyulan malzeme türleri belirlenerek yardım tırlarımız gönderilmeye devam edildi.Sonrasında soba,porta üretimine öncülük ettik. deprem bölgesinde acil ihtiyaç olarak bildirilen temiz tuvalet ve duş üniteleri. Lise Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde yönetim kurulunu üstlendiğimiz Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde soba imalatına başladık. Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle deprem bölgesinde salgın hastalıkların önüne geçmek ve hijyeni yüksek tutmak adına mobil tuvalet ve duş üniteleri üreterek bugün itibariyle bölgeye sevk ettik. İnşallah bu ihtiyacı bir nebze de olsa karşılayabiliriz” dedi.

Kampanyaya vatandaşların da desteğiyle üretimlerin devam edeceğini belirten Çintay, kampanyamıza destek veren Bingöl halkına, üyelerine ve iş insanlarına duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu