Ekonomi

Blackstone, L’Occitane International için teklif bekliyor

Özel sermaye şirketi Blackstone Inc’in (NYSE:BX) lüks cilt bakımı pazarında lider bir oyuncu olan L’Occitane International SA için potansiyel bir teklif araştırdığı bildiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Bloomberg News tarafından yayınlanan bir habere göre konuya yakın kaynaklar bu gelişmeyi ortaya çıkardı.

InvestingPro İçgörüleri

Blackstone Inc (NYSE:BX), L’Occitane International SA’yı potansiyel olarak satın alarak portföyünü genişletmeyi düşündüğünden, gerçek zamanlı verilere ve InvestingPro İpuçlarına bakmak, Blackstone’un mali durumu ve piyasa performansı hakkında daha derin bir anlayış sağlayabilir. 2023 yılı 4. çeyreği itibarıyla son on iki ayda 143,08 milyar dolarlık piyasa değerine ve 61,38 yüksek fiyat/kazanç (F/K) oranına sahip olan Blackstone’un ciddi bir kazanç çarpanıyla işlem görmesi yatırımcıları zor durumda bırakıyor. gelecekteki kazanç artışına ilişkin beklentilerin yüksek olduğu belirtiliyor.

InvestingPro Tips, analistlerin önümüzdeki dönem için kazanç beklentilerini aşağı yönlü revize etmelerine rağmen Blackstone’un bu yıl kârlı kalmasının beklendiğini ve son üç ayda %24,19’luk fiyat-toplam getiri ile güçlü getiri elde etmesinin beklendiğini öne sürüyor. Bu, on yıldır devam eden yüksek getiri eğilimiyle tutarlıdır ve firma, hissedar getirilerine olan bağlılığını göstererek, art arda 18 yıl boyunca temettü ödemelerini sürdürmüştür. Mevcut temettü getirisi %3,02 olup son on iki ayda %4,44 oranında artış göstermiştir.

Blackstone’u portföylerinin bir parçası olarak gören yatırımcılar, kapsamlı bir ipucu ve ölçüm listesi içeren InvestingPro platformu aracılığıyla ek bilgi bulabilirler. InvestingPro aboneliği şu anda %50’ye varan indirim sunan özel bir Yeni Yıl indirimiyle sunulmaktadır. Daha da fazla değer katmak için 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın. SFY24veya 1 yıllık abonelikte %10 ek indirim için SFY241 Kupon kodunu kullanın. Blackstone için listelenen 11 ek InvestingPro İpucuyla aboneler, şirketin yatırım potansiyeline ilişkin daha ayrıntılı bir görünüm elde edebilir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

cungusajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu