Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kentsel Dönüşümü Anlatan Video Paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından kentsel dönüşümle ilgili bir görsel paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında, “Depremden en çok etkilenen iller başta olmak üzere ülkemizin dört bir yanında başlattığımız kentsel dönüşüm hamlesi ile vatandaşlarımızı yeni güvenli ve huzurlu günlerine kavuşturmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. evler.” terimleri kullandı.

Bu mesajla paylaşılan görselde, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin kentsel dönüşümün ne kadar değerli olduğunu net bir şekilde gösterdiğine dikkat çekildi.

“Yaptığımız binalarda ve imar planlarında başta deprem olmak üzere tüm doğal afetlere karşı önlem aldık. Bunların yanı sıra çarpık kentleşmeden kaynaklanan birçok sorunu da ortadan kaldırdık. Yaptığımız tek bir ev bile depremlerde hasar görmedi. , ve hepsi dik durdu.” Kentin değerlendirilmesinin yer aldığı görselde, muhalefetin kentsel dönüşüme ilişkin açıklamalarına da yer verildi.

Ayrıca kentsel dönüşüm kapsamında 2022 yılında toplam 8 milyar 487 milyon lira harcandığı ve bugüne kadar tüm engellemelere rağmen 1 milyonu aşkın konutun vatandaşa teslim edildiği videoda kaydedildi.

“Deprem bölgesi olan ülkemizde kentsel dönüşüm olmazsa olmaz. Kentsel dönüşüm, bölgede yaşayan insanların can ve mal kayıplarını önlemenin yanı sıra bölgenin yatırım ve kalkınmasına da katkı sağlıyor.” Uyarıların yapıldığı videoda, depremden etkilenen vatandaşlar için 650 bin konutun üretim sürecinin başladığı ve bir yıl içinde 365 bin konutun vatandaşlara teslim edileceği de belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu