Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hamas liderlerine Türkiye’yi terk etmeleri talimatını verdiği iddiası yalanlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hamas lideri İsmail Haniye ve diğer Hamas yetkililerine “Türkiye’yi terk edin” talimatı verdiği iddiaları yalanlandı.

DİPLOMASİ TRAFİĞİ YÖNETİLİYOR

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 7 Ekim’den bu yana devam ederken binlerce insan hayatını kaybetti. Bölgeden gelen korkunç görüntüler dünyayı alarma geçirirken, başta Türkiye olmak üzere birçok ülke taraflar arasında orta yol bulmaya çalışıyor. Bu noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan farklı liderlerle görüşerek sivillerin güvenliği ve Gazze’ye yardım konusunda diplomasi yürütüyor.

JET YÜZÜNE YALAN SÖYLENDİ

Gelişmeler dikkatle takip edilirken, Hamas liderlerinin bugün Türkiye’de olduğu ve Erdoğan’ın onlara ülkeyi terk etme talimatı verdiği iddia edildi. Fakat bu iddia reddedildi. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üst düzey Hamas yetkililerine Türkiye’yi derhal terk etmeleri talimatını verdiği” tezleri tamamen asılsızdır. “Asılsız iddialara inanmayın” denildi.

Öte yandan Hamas lideri ve üst düzey yetkililerin süreci, esir değişiminde de aktif rol oynayan Katar’dan yönlendirdiği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu