Haber

Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ziraat Bankası ve TKK’nın 6 Şubat depremlerinden zarar gören bazı illerdeki tarım üreticilerine düşük faizli kredi kullandırmasına ilişkin kararlar kapsamında kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı’nda değişiklik yapıldı. Bahse ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre 21 Şubat 2023 tarihli ve 6816 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’nın ikinci fıkrasının beşinci fıkrasında “Zarar tespit komisyonu kararlarının bu kararın yayımı tarihinden itibaren en geç üç ay içinde hazırlanması esastır.” “Zarar tespit komisyonu kararlarının, bu kararın yayımı tarihinden itibaren en geç altı ay içinde hazırlanması esastır.” dönüşmek.

Karar 6 Şubat’tan itibaren yürürlüğe girdi.

– Yeraltı madenciliği işletmelerini destekleme kararında değişiklik

Yeraltı Madencilik Faaliyetlerindeki Maliyet Artışlarının Karşılanmasına Yönelik Destekleme Kararında da değişiklik yapıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar, 3213 sayılı Maden Kanunu’nun süreksiz 29. maddesi uyarınca alındı.

Buna göre, söz konusu kararın 6’ncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde yer alan “31/12/2022” ibaresi “31/12/2023” olarak değiştirilmiştir.

Kararın ikinci fıkrasının (b) bendinin birinci cümlesinde, “3213 sayılı Kanun kapsamında işletme faaliyetlerinin durdurulduğu tarihe kadar, üretim hazırlık faaliyetlerinin işletme projesine aykırılığının tespit edildiği tarihe kadar, bu aykırılığın giderildiği tarihe kadar ve işin daimi nezaretçi atanmadan yapıldığının tespiti halinde destek ödemesi yapılmaz.” yeniden formatlandı.

Aynı kararın 8’inci maddesinin ikinci ve üçüncü fıkralarında yer alan “31/12/2022” ibareleri “31/12/2023” olarak değiştirilmiştir.

Değişikliğe ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 1 Ocak 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. (HABER MERKEZİ)

dursunbey-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu