Haber

Danimarkalı Bakan deprem inanılmaz bir felaket olarak kabul edilecek

Danimarka Kalkınma Yardımı ve Küresel İklim Politikası Bakanı Dan Jorgensen, depremin en şiddetli olduğu illerden biri olan Yanyaya’ya geldi. Bakan Jorgensen, Hatay’da yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu. Jorgensen, “Danimarka hükümeti Türkiye’ye bugüne kadar 10 milyon Euro yardım ayırdı. Bu kaynak, bu bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için kullanılacak.”

Danimarka Kalkınma Yardımı ve Küresel İklim Politikası Bakanı Dan Jorgensen, deprem nedeniyle Hatay’ı ziyaret etti. Danimarkalı Bakan, ziyaret ettiği yerlerin ardından İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile yüz yüze görüştü. İkili görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Bugün gördüklerim çok üzücü, bu gerçekten inanılmaz bir felaket” dedi.

“Depremden etkilenen insanlara yardım etmeliyiz”

Bakan Dan Jorgensen, deprem felaketine değinerek, “Danimarka’ya başsağlığı dilemek için geldim. Bölgede bu felaketten etkilenen çok sayıda kişiye başsağlığı dilemek için geldim. Bugün gördüklerim çok üzücü. Bu gerçekten inanılmaz bir felaket. Tabii ki bu depremden etkilenen insanlara yardım etmemiz gerekiyor. Yardım etmemiz gerekiyor. Sahada çok cesur ve yardım etmeye kararlı yerel yönetimler ve kuruluşlar gördüm. Elbette uluslararası toplumun yardıma ihtiyacı var. Buradan Danimarka’ya döndüğümde hükümetime vereceğim mesaj bu” dedi.

“Danimarka Türkiye’ye 10 milyon Euro yardım ayırdı”

Danimarka’nın Türkiye’ye yaptığı yardımın miktarına da değinen Jorgensen, “Bu mesajı Avrupa Birliği’ndeki meslektaşlarımla da paylaşacağım. Danimarka hükümeti bugüne kadar Türkiye’ye 10 milyon Euro yardım ayırdı. Bunları karşılamak için kullanılacak. Bu bölgedeki akut ihtiyaçlar barınma, çadır, sağlık çantası, yiyecek ve su gibi ihtiyaçlardır.” Söz konusu. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu