Haber

Devlet Hastanesinde Ameliyat İçin 50 Bin TL İstediler

Sağlık hizmetlerine erişim her geçen gün zorlaşıyor, bunun son örneği Ege Üniversitesi’nde yaşandı. Trafik kazası geçirip bileğini kıran hastaya özel muayenehanesinin kartını veren profesörün 50 bin TL fiyat istediği belirtildi.

İzmir’de geçtiğimiz pazar günü trafik kazası geçiren SS isimli vatandaş Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Yapılan kontrolde sağ bilekte kırık ve morluk tespit edildi.

Acil serviste görevli doktor tarafından hasta yakınları üniversitede görev yapan ortopedi ve travmatoloji uzmanı Prof. Profesörün ameliyat için kendi özel kliniğinin kartını verdiği ve hasta yakınlarından 50 bin TL talep ettiği belirtildi.

Ameliyatsız evine gönderildi

2009 yılında geçirdiği bir iş kazası nedeniyle sırtından ameliyat olduğu öğrenilen ve platinle yaşadığını öğrenen hastanın yakınlarına, kaza sonrası tekrar belinin kırıldığı Pazartesi akşamı söylendi.

Bu süreçte 2 gün acil serviste tutulan SS’nin salı günü sırtında ve elinde kırıklarla ameliyatsız evine gönderildiği öğrenildi.

“Kime sorduysak, bunun hafife alındığı söylendi”

BirGün’ün aktardığına göre SS isimli hasta, hasta yakınlarının şikayeti üzerine İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün gönderdiği ambulansla Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Hem bileğinde hem de protezlerinde kırık olan hasta birkaç gün içinde ameliyat olacak. Hasta yakını şunları ifade etti:

“Acil servisten trafik kazası ibaresi ile ambulansla devlet hastanesine girdik. Öte yandan bir doktor bize klinik kartını verdi ve operasyon için 50 bin TL istedi. Bu yasal mı değil mi diye düşünürken kime sorduysak devlet hastanesindeki hocalara ameliyat ücretinin ödendiğini ve bu durumun doğal karşılandığını söyledi. Yasal olmadığını bildiğimiz halde sabırla bekledik. Yanlış kaynama olabilecek bilek ameliyatı 50 bin TL ödemediğimiz için yapılmadı.

Devlet hastanesindeki bir doktorun acil servisten hastaneye giren hasta yakınına özel klinik kartını uzatarak hastadan nasıl para isteyebileceğini bize kim açıklayacak? ‘Acil’ denildi ve 50 bin TL istendi. Parayı veremeyeceğimizi söylediğimizde ‘Sıra beklemeniz gerekiyor, randevu alın’ denildi. Acil mi değil mi anlayamadık para vermek zorunda kaldık. O kadar paramız olsa özel hastaneye giderdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu