Haber

Dilovası tek yürek oldu

KOCAELİ (İGFA) –Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle yüzyılın en büyük felaketinin ardından tüm ülkede olduğu gibi Dilovası da tek yürek oldu.

Deprem haberiyle harekete geçen Dilovası Kaymakamlığı, Dilovası Belediyesi, AFAD, Kızılay Dilovası Şubesi, Muhtarlar, STK’lar ve vatandaşlar, yaşanan büyük afet sonrası afet bölgesinin yaralarını sarmak için seferber oldu. Dilovası Kültür Merkezi’nde toplanan yardım malzemeleri, istekli vatandaşlar tarafından kolilere konularak 8 tıra yüklenerek 65 belediye çalışanı ve 2 iş makinesiyle deprem bölgesine gönderildi.

Depremin ardından Karamanmaraş’a giden Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, bir yandan incelemelerde bulunurken bir yandan da depremzedelere moral verdi. Dilovası halkının 7’den 70’e yanlarında olduğunu belirterek selamlarını iletti. .

Tarihin en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıya olduklarını belirten Önder Şayir, depremin olduğu ilk saatlerden itibaren belediyenin tüm imkanlarını seferber ederek depremzedelerin yardımına koştuklarını ifade etti. Şayir, deprem bölgesindeki çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Başkan Şayir, ihtiyaç doğrultusunda desteği sürdüreceklerini belirterek, “Elimizden geleni yapmaya hazırız. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın bir an önce kurtarılmasını diliyor, olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Hayatını kaybedenler yaralılarımıza acil şifalar versin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu