Haber

Dolandırıcılıkla Suçlanan Konyalı Lucifer Michaelson Aylık Kazancını Mahkemede Açıkladı

Herkesin Lucifer Michaelson takma adıyla tanıdığı YouTuber Kaan Alkan, dolandırıcı olduğu iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Son dönemde ‘Ben ve Tanrı’ imajıyla sosyal medyada adından sıkça söz ettiren Lucifer Michaelson, 7,5 yıla kadar hapis cezası istendiğinde duruşmada aylık kazancının ne kadar olduğunu anlattı.

Bir dönem herkesin yabancı zannettiği YouTuber ve model Lucifer Michaelson aslında Konyalı Kaan Alkan.

Sosyal medyada herkesin Lucifer Michaelson adıyla tanıdığı Kaan, Teksas’ta doğdu. 3 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye taşındı.

Ünlü oluncaya kadar fırında çalışmaktan simit ve su satmaya kadar birçok işte çalışarak kendi parasını kazanmaya çalıştı.

Tarkan’ın vokalini keşfetmesinin ardından bir kadın kuaföründe çalışmaya başlayan ve şan dersleri almaya başlayan Kaan, ardından sosyal medya macerasına atıldı.

Yerli Lucifer’in YouTube’da 739 bin abonesi ve Instagram’da 1,8 milyon takipçisi var.

Hatta üç gün önce kendi parfümünü piyasaya sürmüş ve reklamını yapmaya başlamıştı.

Ta ki mahkeme tarafından dolandırıcılık suçundan çağrılıncaya kadar.

Göz rengi değiştirme ameliyatı geçiren Lucifer Michaelson, diğer adıyla Kaan Alkan, operasyonla ilgili kendisiyle konuşan kadını dolandırdığı gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. Ameliyat sonrası süreçte kendisine yardımcı olan danışman Maria Shirley Danieli, onu sahtekarlıkla suçladı. Kaan Alkan’ın ‘zincirleme dolandırıcılık’ suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezası talebi görüşüldü.

Yerel Lucifer ve avukatı, kendisinin tanınmış bir kişi olduğunu ve bu nedenle basın mensuplarının salondan çıkarılmasını istediklerini söyledi.

Hakimin ‘Seni tanımıyorum’ demesi üzerine Kaan Alkan, ‘Herkes tanıyacak’ dedi. “Dünya beni tanıyacak” diye yanıtladı. Hakim, duruşmanın açık olduğunu belirterek kapatma talebini reddetti.

Kimliği tespit edilirken hakkında ortaya atılan “dolandırıcı” iddialarına rağmen YouTuber olduğunu ve aylık gelirinin 50-100 bin TL arasında olduğunu belirtti.

Yurtdışındaki ameliyatının ardından şirketin Türkiye şubesini açmasının ardından fotoğrafını izinsiz kullandıklarını belirten Kaan Alkan, ‘Her şeyi söylemek istiyorum. Zaten her şeyi söylüyorum. Junior aynı zamanda benim mecazi oğlumdur. Öyle bir şey yok. Olay ne anlama geliyor? Hakimlerin, savcıların, avukatların, polislerin görevlerini çok değerli bir şekilde yaptıkları mesajını vermek istiyorum. Onlara her zaman saygılı davranmalıyız. Seni seviyorum.’ söz konusu.

haber-mut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu