Haber

Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Konserleri Başladı

Tepebaşı Konser programları, Belediye tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu ile başladı. İlk konser programında Anadolulu rock müzik sanatçısı Göksel Doğançay, Eskişehirlilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

TepebaşıBelediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Eskisehir Pişmiş Toprak Sempozyumu bu yıl da Eskişehirlilere müzik şöleni yaşatıyor.

Açılış töreninin yanı sıra Anadolulu rock müzik sanatçısı Göksel Doğançay, etkinliğin ilk konserinde Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda Eskişehirli müzikseverlerle buluştu. Konser programında Doğançay, Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray, Dadaloğlu, Karacaoğlan, Aşık Veysel ve Pir Sultan’ın birçok eserini seslendirerek katılımcıların beğenisini kazandı.

Konserde sahneye çıkan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, sanatçıya teşekkür ederek çiçek takdim etti. Önder Ataç, “Sevgili Cem Karaca, 2003 yılında Yazılıkaya’da muhteşem bir konser vermişti. Bugün bu anmayı Göksel’le birlikte kutluyoruz. Eskişehir’e hoş geldiniz.”

Konser boyunca çalınan müzik ve marşlara Başkan Ataç da eşlik etti.

KONSERLER DEVAM EDECEK

Sempozyum kapsamında Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Çocuk Senfoni Orkestrası 5 Eylül Salı günü saat 19.00’da, 7 Sanat Dans ve Bale 20.00’de, Volkan İmançer 8 Eylül’de, Mithat Körler 9 Eylül Salı günü Cafer-Derya’da sahne alacak. Nazlıbaş, 13 Eylül’de Gece Tarifesi’nde, 17 Eylül’de ise Ali Altay Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda Eskişehirlilerle buluşacak.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu