Teknoloji

Fallout 4 Nisan Ayında Avrupa’nın En Çok Satan Oyunu Oldu

 
Bethesda tarafından oyunculara sunulan aksiyon rol yapma serisi Fallout oyunları geçtiğimiz ay Avrupa satış tablolarında ilk 10’da yer aldı. GamesIndustry.biz tarafından açıklanan raporlara göre Fallout 4, Amazon’un popüler Fallout TV şovunun çıkışıyla aynı zamana denk gelen bazı indirimlerin ardından ilk sıraya yerleşti.
 
Fallout serisi oyunları satışlara damga vuruyor
 
 
 
Fallout 4 bildiğiniz üzere kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve burada hayatta kalma mücadelesine atılabiliyoruz. Geçtiğimiz ay uzun zamandır beklenen yeni nesil güncellemesini alan yapım oyuncuların bir hayli uğrak noktası oldu. Bu güncelleme ile beraber PS4 ve Xbox One sürümlerine sahip olan oyuncular, PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerine ücretsiz bir yükseltme aldı ve böylece yepyeni bir deneyime adım atabildi.
 
Diğer taraftan çevrimiçi çok oyunculu bir yapıya sahip olan Fallout 76, Nisan ayı listesinde 7. sırada yer alırken Fallout: New Vegas 10. sırayı kaptı. Fallout 3 ise 14. sırada yer aldı. Listede yer alan diğer oyunlara bakacak olursak EA Sports FC 24 az farkla Helldivers 2’nin önünde 2. sırada bulunurken Rockstar tarafından oyunculara sunulan Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2 ilk 5’te yer aldı.
 
Liste şu şekilde:
 
1- Fallout 4 (Bethesda)
2- EA Sports FC 24 (EA)
3- Helldivers 2 (Sony)
4- Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
5- Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
6- Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision Blizzard)
7- Fallout 76 (Bethesda)
8- Hogwarts Legacy (Warner Bros)
9- Stellar Blade (Sony)
10- Fallout: New Vegas (Bethesda)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu