Haber

Fatih Belediye Başkanı Turan, deprem bölgesinde yürüttükleri çalışmalardan bahsetti.

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 6 bin, Kahramanmaraş Elbistan’da 3 bin kişiye yemek ürettiklerini söyledi.

Turan, deprem yardım kampanyası kapsamında Fatih Belediyesi Afet Yardım Toplama Merkezi’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Belediye olarak yardım toplamak için Topkapı’da çadır kurduklarını belirten Turan, buraya vatandaş, kurum ve firmaların yardım malzemesi getirdiğini söyledi.

Malzemelerin uygun şekilde seçilerek kolilere yerleştirildiğini belirten Turan, kurum ve şirketler hariç 5 bin vatandaşın yardımını bölgeye ulaştırdıklarını söyledi.

Sevk edilen 42 TIR’dan 31’inin bölgeye ulaştığını anlatan Turan, Hatay Kırıkhan ve Kahramanmaraş Elbistan’da iki nokta oluşturduklarını, buradaki düzenlemeyi AFAD liderliğindeki kriz merkezleri aracılığıyla hayata geçirdiklerini söyledi.

Turan, Kırıkhan ve Elbistan’da yürüttükleri çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Fatih Belediyesi olarak Hatay Kırıkhan’da, Kahramanmaraş Elbistan’da arkadaşlarımız var. Kırıkhan’da 6 bin, Elbistan’da 3 bin kişiye yemek üretiyoruz. Elbistan’ı inşallah 6 bine çıkaracağız. Dağıtıyoruz, ekiplerimiz var, var. Araçlar yine AFAD’ belediyenin yönlendirmesi doğrultusunda köylere dağıtıyoruz bu tam bir düzenleme bu bölgemizde beykoz belediyesi var arnavutköy belediyesi de var bütün belediyeler türkiyenin her yerinden insan burada aktif .”

Ekmeğin bir kısmını İstanbul’dan gönderip bir kısmını da bölgede kurdukları noktalarda ürettirdiklerini belirten Turan, “Fatih Belediyesi olarak Kırıkhan ve Elbistan’da bir bölgede ihtiyacı karşılayabiliyoruz. Burada da çok duygusal anlar yaşanıyor. Birçok gencimiz bunu gece geç saatlere kadar yapıyor. “Yardım faaliyetleriyle uğraşıyoruz. Bu uzun bir süreç tabi. Kış dönemindeyiz. Muhtemelen epey zaman alacaktır. Bu nedenle lojistiğimizi buna göre yapıyoruz. Şu anda beş yerde depomuz var. Yardımlar o depolara aktarılıyor ve ardından bölgeye sevk ediliyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu