Haber

Gemlik’teki işyerlerinde denetimler başlıyor

Gemlik Belediyesi, iş yerlerindeki taşıyıcı ve kolonların kontrolü için Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve Bursa İnşaat Mühendisleri Şubesi ile protokol imzaladı.

İmzalanan protokol ile binanın yerleşim planı, binanın kullanım şekli, taşıyıcı sistemin tipi, kesilen ve yıkılan kolon, kesilen ve yıkılan perde, kesilen ve yıkılan kiriş, korozyonun varlığı gibi hususlar Gemlik genelindeki ticari işletmelerde değer kazanacak.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’yi derinden etkileyen depremin ardından vatandaşlar büyük telaşa girdi. Özellikle ticari konutların üst katlarında oturan vatandaşlar, alt kısımlardaki işletmelerin binaya zarar verip vermediğini merak etti. Gemlik Belediyesi bu endişeleri ortadan kaldırmak için adım atıyor. Gemlik Belediyesi, Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ile ilçe genelindeki işyerlerinde bulunan taşıyıcı sistemlerin denetlenmesi için protokol imzalandı.

protokol; Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İdeal Mercan Küçükkayalar ve Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Sevecen Rodoplu Şimşek imza, Gemlik Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı ZeynepFlow Serintürk, Gemlik Belediyesi İmar Müdürü Pınar Ateşli ve İnşaat Mühendisleri Odası Gemlik Şube Önder İsa. Serintürk, protokol imza törenine katıldı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Vatandaşlarımızın faydalanması için kolon, kiriş gibi yapıların temel taşı olan taşıyıcılarda herhangi bir azalmaya veya tahribata yol açmamasını diliyoruz. Çok yakında birbirinden değerli meslek odalarımız ile ilçe genelinde denetimlerimize başlayacağız. Bu tür uygulamaları yapanları tespit ettiğimizde gereğini yapacağız” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Dava Mercan Küçükkayalar ve Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Hoş Rodoplu Şimşek protokolün tüm kurumlara hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu