Yaşam

Genco Demirer’in ‘Kırmızı Yelek’ sergisi açılıyor

Ressam Genco Demirer’in “Kırmızı Yelek” isimli fotoğraf standı Beyoğlu’nun yeni kültür sanat yeri İSTKA projesi Artizan’da ziyaretçilerle buluşmaya hazırlanıyor. Sergi, Demirer’in uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü Kızılay gönüllü faaliyetlerini konu alıyor.

İlhamını Hilal-i Ahmer kartpostalları için resim çizen ressamlardan alan sergide, Demirer’in 22 adet günümüz Kızılay istekli çalışmalarını kendi dijital özgün üslubuyla yorumladığı eserler bulunuyor. Stantta, yangın, sel, sarsıntı, üzere birçok farklı afet alanında çalışan gönüllüleri mevzu alan yapıtların yanı sıra Kızılay kurumuna Kızılay ismini veren Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırmızı Yelekli resmi de stantta yer alıyor.

GELİRİN TAMAMI KIZILAY’A BAĞIŞLANACAK

30 Kasım’a kadar her gün 10.00–18.00 saatleri ortasında ziyarete açık olacak stant açılışına ressam Genco Demirer, Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız ve Türk Kızılay Genel Lideri Dr. Kerem Kınık katılacak. Stanttaki yapıtların satışından elde edilecek maliyet dışı gelirin tamamı Kızılay’a bağışlanacak.

Artizan Sanat’ta “Kırmızı Yelek” standı kapsamında ayrıyeten, 23 Kasım çarşamba günü 18.00’da sanatçı Genco Demirer ile küratör Mehmet Lutfi Şen’in katılacağı stant söyleşilerinin birincisi olarak “Dijitalleşme ve Yaratıcılık” bahisli bir oturum yapılacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu