Haber

İmamoğlu’nun ‘ihaleye fesat karıştırma’ davasının ilk duruşması görüldü

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde ‘ihaleye fesat karıştırma’ suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasının ardından basın açıklaması yapan CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, şunları söyledi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Beylikdüzü Belediye Başkanı iken ihaleye fesat karıştırmak suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması Büyükçekmece Adliyesi’nde görüldü. Duruşmanın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Küme Milletvekili Gökhan Günaydın, “2015 yılında Beylikdüzü Belediyesi’nin ilk yıllarında Ekrem İmamoğlu’nun ihaleye fesat karıştırdığı iddiasıyla soruşturma açıldı. Danıştay soruşturma iznini tüm argümanlar geçerli diye iptal etti.Öte yandan Süleyman Soylu başkanlığında İçişleri Bakanlığı’ndan İBB’ye gönderilen mülki müfettişler 2020’den itibaren bu davayı yeni bir şekle dönüştürdüler. İnceleme için savcılığa talimat verdi. İddianame hazırladılar ve bugün ilk duruşmasını yaptılar. İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediyesi’nden meslektaşlarımızın yanındayız. Yargılandılar” dedi.

“Olmaması gereken bir iddianamenin ve yapılmaması gereken bir yargılamanın ilk duruşmasından çıktık”

Günaydın açıklamasının devamında soruşturmayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Sorulara verilen yanıtlar şöyle: ‘İddia ettiğiniz gibi baştan ihale dosyasında olması gereken belgelerde eksiklik yok. Çünkü bunu zarf açma tutanağında da açıkça görüyorsunuz.Ayrıca sonradan verilmesi gereken belgeler de önceden verilmiş gibi sunulamıyor. “İddianame düzenlenemez.” “Duruşma 30’a ertelendi. Kasım 2023” dedi. – İSTANBUL

kalecikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu