Haber

İtalya’da sirkten kaçan aslan paniğe neden oldu

İtalya’nın başkenti Roma yakınlarındaki Ladispoli kasabasında sirkten kaçan aslanın bölgede kısa süreli paniğe neden olduğu bildirildi.

İtalyan basınında yer alan haberlerde, başkentin batısındaki sahil kasabası Ladispoli’de kurulan sirkteki aslanın dün öğleden sonra saat 15.00 sıralarında sirkten kaçtığı belirtildi.

Aslanın kaçtığı haberi hızla yayılırken, Ladispoli Belediye Başkanı Alessandro Grando’nun saat 16.30 sıralarında aslanın sirkten kaçtığı haberini resmen doğrulayarak vatandaşlardan evde kalmalarını istediği belirtildi.

Başkanın açıklamasıyla birlikte uzman veteriner ekipleri ve kolluk kuvvetlerinin kentte hayvanın yakalanması için derhal çalışma başlattığı kaydedildi.

Yakalama çalışmaları sürerken aslanın saat 18.30-19.00 sıralarında özellikle kent merkezinde evlerde dolaşarak ilçede büyük korku ve endişeye neden olduğu bildirildi.

Haberlerde, bölgede havadan inceleme yapan polis helikopterinin saat 21.00 sıralarında aslanı şehir merkezine yakın ekili bir tarlada tespit ettiği, ardından hayvana sakinleştirici mermilerle müdahale edildiği bildirildi.

Aslanın sakinleştiricinin etkisiyle uykuya daldıktan sonra emniyete alındığı, ardından sirk çalışanına teslim edildiği belirtildi.

Bu arada Civitavecchia Savcılığı’nın aslanın sirkten kaçışıyla ilgili ihmal olup olmadığı konusunda soruşturma başlatacağı da kaydedildi.

Aslanın sirkten kaçması hayvan sirklerinin varlığına dair tartışmayı da alevlendirdi.

Ladispoli Belediyesi’nin neden hala hayvan sirklerine izin verdiği sorusu kamuoyunda tartışılırken, Belediye Başkanı Grando, “Bana neden hala hayvan sirklerinin Ladispoli’ye gelmesine izin verdiğim soruluyor. Cevap şu; hiçbir şeye izin vermedim. 2017’de sirkler yasaklanacak.” “Denedik ama TAR’a olan itirazımızı kaybettik.” sözlerini kullandı.

Sirkten kaçan aslanın Ladispoli sokaklarındaki ev ve arabaların arasından geçtiği görüntüler kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılan görüntülerden biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu