Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 6’ncı yıl kutlamalarını kabul etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 6’ncı yıl dönümü dolayısıyla genel merkezdeki kutlamaları kabul etti. Akşener’e Cumhuriyetin 14’üncü yılı dolayısıyla hazırlanan Ulus Gazetesi’nin ilk sayfasının tıpkıbasımı verildi.

İYİ Parti’nin 6’ncı yıl dönümü etkinlikleri devam ediyor. Akşener, 25 Ekim 2017’de kurulan partinin kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün Anıtkabir’i ziyaret etti. Akşener daha sonra kutlamaları YETERLİ Parti Genel Merkezi’nde kabul etti. Akşener’e verilen hediyeler arasında Ulus Gazetesi’nin Cumhuriyetin 14. yılı dolayısıyla hazırlanan ilk sayfasının tıpkıbasımı da vardı.

Akşener’in katılımıyla Genel Merkez’de 6’ncı yıl pastası kesilirken, dualar da okundu.

ULUS GAZETESİ

Mondros Mütarekesi sonrasında İtilaf Devletleri’nin Anadolu topraklarını işgal etmesiyle başlayan milli direniş sırasında, milli meclisin kuruluşuna kadar Kurtuluş Savaşı’nın yürütme organı olarak görev yapan Temsil Heyeti, Sivas’tan ayrılıp Ankara’ya geldikten sonra gösterilen çaba. Kamuoyunu ve dış dünyayı bilgilendirmek ve Milli Mücadele lehinde propaganda yapmak amacıyla Ankara’da yeni bir gazete çıkarmaya karar verdi. Gazetenin adı; “Ulusal Egemenlik” olarak adlandırıldı. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması ve Cumhuriyetin ilanından sonra Ulusal Egemenlik; 28 Kasım 1934’te Ulus adını aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu