Haber

Kazakistan ve Türkiye gümrük kontrollerini kolaylaştırıyor

Kazakistan Meclisi, Türkiye ile gümrük denetimlerinin kolaylaştırılmasına ilişkin anlaşmayı onayladı.

Kazakistan Parlamentosu, “Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Bilgi Alışverişinin Düzenlenmesi ve Gümrük Kontrol İşlemlerinin Basitleştirilmesine İlişkin Anlaşma”nın onaylanması için yasa tasarısını kabul etti.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Yerulan Jamaubayev, meclis oturumunda yaptığı açıklamada, söz konusu anlaşmanın taraflar arasında taşınan yük ve araçlara ilişkin elektronik bilgi alışverişi yoluyla verimliliği artırmayı ve gümrük denetim süresini kısaltmayı hedeflediğini söyledi. .

Jamaubayev ayrıca, anlaşma hükümleri gereğince her iki tarafın gümrük idarelerinin ön bilgi değişiminin uygulanması için doğrudan temas kurulacak makamları belirleyeceğini ve teknik geliştirme konusunda bir pilot proje başlatacaklarını bildirdi. Bunun için koşullar.

Jamaubayev, bundan böyle Kazakistan ve Türkiye gümrük idareleri arasında düzenli olarak bilgi alışverişinin yapılabileceğini anlatarak, “Bu anlaşma genel olarak taraflar arasındaki gümrük işlemlerini basitleştirmeyi ve optimize etmeyi amaçlıyor.” söz konusu.

caldiran-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu