Yaşam

Küçükçekmeceli 50 Yetişkin Tiyatroyla Buluştu

Küçükçekmece Belediyesi, ‘Sevgi Soysal Yaşamakta Israr Ediyor’ adlı oyunla daha önce hiç tiyatro izlememiş Küçükçekmecelileri buluşturdu. Hayatlarında ilk kez tiyatro izlemenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlar, heyecan ve memnuniyetlerini dile getirdi.

Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen ve ünlü yazar Sevgi Soysal’ın hayat hikayesinin anlatıldığı oyunu vatandaşlar büyük ilgiyle izledi.

Serpil Aydoğdu: Oyuncuları canlı izlemek harikaydı

Küçükçekmece Belediyesi Mehmet Akif Bilgi Evi’nin düzenlediği etkinlikle hayatında ilk kez tiyatro izleyen Serpil Aydoğdu, “Tiyatroya ilk kez geldim ve çok beğendim. Şimdiki nesil tiyatroya odaklanmış durumda. sinema ama tiyatroda geçmiş tecrübeleri ve yazarları tanıtmaları çok güzel bence.Oyuncuları canlı izlemek çok güzeldi huzurla izledik.aile olarak geldik annem 70 yaşında ve tiyatro izliyordu ilk kez ve oyunda kendi zamanlarının nasıl söylendiğini sevdi. “Bundan sonra sahnelenecek tiyatroları takip edeceğim” dedi.

Tiyatroyu izlemeye gelen 68 yaşındaki Kızyeter Hanelci ise, “1956 doğumluyum ve hayatımda ilk kez tiyatroya geldim. Çok güzeldi, çok beğendim. Tavsiye ederim.” Herkesi tiyatro izlemeye. “Bize bu deneyimi yaşattığı için Küçükçekmece Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Sevgi Soysal’ın hayat hikayesi sahneye çıktı

Yönetmenliğini Aysel Yıldırım’ın yaptığı, Dalyanoğlu, Banu Açıkdeniz, Burcu İsra Kambakoğlu, Nihal Albayrak ve Zeynep Okan gibi oyuncuların yer aldığı oyunun konusu şöyle:

Yazarın 40. yaş gününde başlayan oyunda Sevgi Soysal, kanser tedavisi için gittiği Londra’da yazdığı karakterler aracılığıyla hem kendi geçmişine hem de ülke tarihine gerçek bir bakış sunuyor.   bir yolculuğa çıkıyor. Aynı zamanda oyunda Soysal’ın Tante Rosa’ ,‘Yürümek’ ,‘Şafak’ ,‘Yıldırım Bölge Kadın Koğuşu’  ‘Yenişehir’de Bir Öğle Vakti’ gibi tanınmış eserlerinden izler ve karakterler de izleyiciyle buluşuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

guceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu