Haber

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, görevine 1 yıl daha devam edecek

Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı’nın Maslak’taki merkezinde düzenlediği toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Genel kurul gündemiyle görüştüklerini belirten Koç, şunları söyledi: “Kulüpler Birliği’nin teveccühü ile bir yıl daha görevime devam edeceğim. Önümüzdeki günlerde görev dağılımını açıklayacağız.” sözlerini kullandı.

Toplantıda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)Projeyle ilgili beklentileri de konuştuklarını anlatan Ali Koç, ” Yeni dönemde Federasyon ile daha sık toplantılar yapılmasının uygun olacağına karar verdik. Sayın Büyükekşi ve yönetim kurulunun yapısal dönüşüm planları var. TFF ile çalışmaya son derece açık bir ortamda Süper Lig AŞ’nin tohumlarını atacağımız bir dönem olacağını düşünüyorum. Diğer taraf ona açık. Varmak istediğimiz nokta bu.dedi.

Kulüplerin karar alma noktasında daha fazla söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Lider Koç, şöyle konuştu: “İngiltere’de hakem meselesi dışında her şeye kulüpler karar veriyor. Türkiye’de kulüpler hiçbir şeye karar vermiyor. Bunun ortasında bir model geliştirmemiz gerekiyor. Öyle olsaydı zaten yeni yayın ihalesini yapardık. Orada olurdu. Yayın ihalesinde mantıksız indirimler olmasın, yeni dönemde daha aktif bir çalışma yapacağız.”görüş bildirdi.

Yabancı kural açıklaması

Yabancı kuralına ilişkin görüşlerini de aktaran Ali Koç, “8+3 yabancı kuralı devam ediyor. TFF’den en büyük talebimiz yabancı kuralının Aralık ayına kadar belirlenmesi ve 5 yıl rafa kaldırılması. Türkiye Cumhuriyeti devletlerinden olan ve forma giyen Türk oyuncular için talepte bulunduk. çifte pasaportu devreye sokuyorlar.İstediğimizi alamıyoruz ama talepler ciddiye alınıyor.voleyboldaki başarının futbolda da yaşanması için uzun vadeli planlama gerekiyor.Benzerini bekliyoruz. futbola yaklaşım.”değerlendirmesini yaptı.

iskiliphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu