Haber

Menteşe Belediyesi Kamu Kurumlarındaki Yeşil Alanları Koruyor

Menteşe Belediyesi, kent merkezindeki park ve yeşil alanların yanı sıra ilçedeki resmi kamu kurum ve kuruluşlarının yeşil alanlarının da periyodik olarak bakımını ve düzenlemesini yapıyor.

Menteşe Belediyesi ekipleri, kamu kurumlarındaki yeşil alanların bakımını üstleniyor. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ilçe genelinde 870 bin metrekare yeşil alan ve 183 park bulunduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

“Muğla ve merkez Menteşe ilçemiz yeşil alan açısından çok zengin bir bölge. Kentsel kişi başına düşen yeşil alan oranımız 7,37. Bu oranla kişi başına düşen yeşil alan ihtiyacında ülke lideriyiz. Şehirde çocuk oyun alanları ve parklar. , meydanlar, spor Mesire alanları ile mesire yerlerinin bakım ve düzenlemeleri belediyemize bağlı gruplarımız tarafından yapılmaktadır. Ayrıca resmi kurumların kullanımında olan yeşil alan ve parkların bakım, düzenleme ve temizlikleri de belediyemiz tarafından yapılmaktadır. Ayrıca bu alanların çevre düzenlemesi ve bitki çeşitliliğinin temini Menteşe Belediyesi tarafından sağlanmaktadır.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu