Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Otobüs Şoförlerine İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Verildi

Mersin Büyükşehir Belediyesiİnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Mersin Üniversitesi Always Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile Büyükşehir otobüs şoförlerine İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi verildi. sürücüler; Tepki mesafesi, fren mesafesi, durma mesafesi, panik frenleme, sürüş teknikleri, emniyet kemerleri, koltuklar, direksiyon ayarları, frenli-frensiz kursu konularında teorik eğitimlerini Mersin Stadyumu yanındaki otoparkta uygulamaya koydular.

Kongre Merkezi’nde iki grup halinde otobüs şoförlerinin aldığı eğitime, Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Bölümü Öğretim Üyesi Doç. İlker Sugözü gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan 100 otobüs şoförüne 50’şer kişilik gruplar halinde Kongre Merkezi’nde tepki mesafesi, fren mesafesi, durma mesafesi, panik fren, sürüş teknikleri, emniyet kemeri, koltuk, direksiyon ayarları, frenli-fren kursu konularında teorik eğitim verildi. , Mersin Stadyumu yanındaki park alanında uygulamaya koydu. Teorik eğitimde sürüş tekniklerini anlamaktan, sürüş sırasındaki kusurları düzeltme yöntemlerine kadar pek çok bilgi edinen sürücüler, uygulamalı eğitimlerde kullandıkları araçların kapasite ve özelliklerini tanıma fırsatı buldular. daha güvenli sürüş teknikleri hakkında bilgilendirildi.

SUGÖZÜ: “SÜRÜCÜLER EĞİTİM SAYESİNDE DOĞRU BİLDİKLERİ YANLIŞ ŞEYLERİ DÜZELTİYOR”

Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Otomotiv Bölümü Öğretim Üyesi Doç. İlker Sugözü, “Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şoförlerimiz önce teorik eğitimlerini tamamladılar ardından uygulamalı eğitimlere başladık. Uygulamalı eğitim kapsamında araçlarını tanıma, araçlar hakkında genel bilgi sahibi olma” , bu bilgileri kullanarak refleks yönetimi, durma molaları, “Fren mesafesi gibi özelliklerini kullanıp kullanamayacaklarını veya hangi refleks içinde olduklarını öğrenmek için buradayız. Sürücüler pistte kendilerini test edecek, biz de notlarımızı alacağız, Sugözü, eğitimler sayesinde sürücülerin doğru bildikleri hataları da düzelttiklerini ve en güncel bilgilere sahip olacaklarını anlattı.

OTOBÜS ŞOFÖRLERİ EĞİTİMLERDEN MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförü olarak çalışan Pervin Kır, “2,5 yıldır Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförü olarak çalışıyorum. Buraya gelmemizin sebebi, güvenli sürüş teknikleri konusunda bilgimizin daha ileri düzeyde olması. yolcularımızı daha güvenli bir şekilde gidecekleri yere ulaştırmak için “Geleceği biraz daha doğru öngörmek elbette faydalı. Burada verilen eğitimler aslında bunu öngörmektedir. Örneğin karşılaşacağımız konularda neler yapabileceğimiz, reflekslerimizin nasıl güçlendirilebileceği konusundaki bilgilerimiz pekişiyor.” özellikle kadın sürücülerden daha mutlu. Bizi gördüklerinde ‘arabayı daha dikkatli kullan, gülümse ve hoşgeldin’ diyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

Otobüs şoförü Selçuk Polat da, “Bu eğitimde hem sürüş tekniğimizi geliştirmek hem de vatandaşlarımızın daha güvenli, konforlu seyahat etmesi için bilgiler alıyoruz. Verilen eğitimin hem yolcularımızın güvenliği hem de yolcuların güvenliği açısından büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Şoförümüzün gelişimi.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu