Haber

Meteoroloji’den yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, öğle saatlerinden itibaren İç Anadolu’nun Doğusu, Doğu Anadolu’nun Batısı, Kahramanmaraş, Orta Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Konya’da yerel sağanak yağış beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü birçok il ve bölge için yağış uyarısı yaptı. Bölgelere göre uyarılar şu şekilde:

“Son değerlendirmelere göre 12.05.2023 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren Kayseri, Sivas, Kahramanmaraş, Adıyamankuzeyinde, Malatya, ElazığVe TunceliTürkiye’de yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yerel dolu ve hortum gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır.

“Son değerlendirmelere göre 12.05.2023 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren Afyon, Uşak, Denizlidoğusu, Isparta ve Burdurözellikle batı kesimlerinde konyaTürkiye’de yerel olarak şiddetli (21-50 kg/m2) sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, sel, sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış sırasında kuvvetli rüzgar ve yerel küçük çaplı dolu gibi aksiliklere karşı dikkatli olunmalıdır. “

Kaynak: ANKA / Günümüz

habersafranbolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu