Haber

Michigan’daki Müslüman Seçmenler Biden’ı Desteklememe Nedenlerini Açıkladı

YENİ ABD’nin en fazla Arap Amerikalı nüfusuna sahip eyaletlerinden biri olan Michigan’da Müslüman seçmenler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına koşulsuz destek vermesi nedeniyle Başkan Joe Biden’ı 2024 Başkanlık Seçimlerinde desteklemeyi düşünmediklerini belirtti.

CNN’e konuşan Michigan’daki Müslüman seçmenler, Biden’ın İsrail politikalarına ilişkin endişelerini dile getirdi.

2020 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Donald Trump’a karşı kapı kapı dolaşıp Biden için oy toplayan Eman Hammoud, “Biden için bizi çok zor duruma soktu. Ona oy vermek ahlaki açıdan neredeyse imkansız hale geldi. İsrail) son birkaç haftadır benimsediği politikalar.” .” sözlerini kullandı.

Hammoud, Biden’ın Gazze’de binlerce sivil ölürken İsrail’e kırmızı çizgi çizmemesi ve ateşkes çağrısı yapmaması nedeniyle büyük hayal kırıklığına uğradığını kaydetti.

“Biden’ın 2024’te kazanması için Müslümanların oylarına ihtiyacı olacak”

Müslümanları siyasi bir güç olarak seçimlerde oy kullanmaya teşvik eden sivil toplum kuruluşu Emgage’in Michigan Müdürü Nada Al-Hanooti de 2020 seçimlerinde Demokratların eyalette güçlü çıkmasında Müslüman oylarının etkili olduğunu vurguladı.

Michigan’da 200 binin üzerinde Müslüman seçmenin bulunduğunu ve bunların 146 bininin 2020 seçimlerinde oy kullandığına işaret eden Al-Hanooti, ​​”Bu, Biden’ın 2024’te kazanmak için yeniden Müslüman oylarına ihtiyaç duyacağını gösteriyor.” yorumunu yaptı.

ABD’deki Müslüman nüfusun yüzde olarak küçük olduğunu ancak özellikle Michigan gibi Cumhuriyetçilerle Demokratların çekiştiği eyaletlerde sonucu değiştirebilecek bir etkiye sahip olduğunu hatırlatan Al-Hanooti, ​​Biden’ın İsrail politikasının kendisine ciddi zararlar verebileceğini kaydetti. seçimlerde.

Öte yandan eyaletteki bazı Müslüman seçmenler, Biden’ın İsrail’e verdiği koşulsuz desteğe rağmen politikalarının en azından ABD’deki İslamofobi ve ırkçılığa karşı olduğunu, diğer alternatif adayın Donald Trump veya benzeri Cumhuriyetçilerin de buna ek olduğunu söylüyor. İsrail’e verdikleri desteğin aynısını, ülkede daha önce uygulanan politikaları da destekliyorlar. Ayrıca “Müslüman yasağı” gibi İslamofobiyi açıkça teşvik eden politikalara da dikkat çekti.

demirozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu