Ekonomi

Örtü altı tarımın kalbi Antalya’da Growtech ile atıyor

Örtü altı tarımın kalbi Antalya’da Growtech ile atıyor

Growtech Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı

21. Kez düzenlenen fuara 120’den fazla ülkeden 60 bin üzerinde ziyaretçi bekleniyor

Fuar Yöneticisi Engin Er: “Her yıl giderek artan bir ilgi var”

ANTALYA Örtü altı tarım dalı fuarı Growtech, mahallî ve memleketler arası geniş iştirakle 21. kere kapılarını açtı. 27 ülkeden 571 iştirakçi, 120’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiyi buluşturan fuar, 26 Kasım’a kadar devam edecek.

Örtü altı tarımın büyük fuarlarından Growtech, Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 60 bin metrekare alanda, “Sera ve Teknolojileri” Sulama Sistemleri ve Teknolojileri”, “Tohumculuk”, “Bitki Besleme” ve “Bitki Koruma” ürün gruplarına sahip katılımcıları ağırlıyor. 21. Kez düzenlenen fuarda katılımcılar, en son ürün ve teknolojilerini uluslararası tarım profesyonelleri ile buluşturuluyor. “Keşfet, Büyüt, Kazan” mottosu bu yıl ziyaretçileriyle buluşan ve 26 Kasım’a kadar sürecek fuarın açılışında yoğunluk gözlendi.

“Her yıl giderek artan bir ilgi var”

Fuar Yöneticisi Engin Er, Türk tarım kesiminin gücünü ve potansiyelini memleketler arası tarım kesimi paydaşları ve profesyonelleriyle tıpkı çatı altında buluşturduklarını tabir etti. Fuara 27 ülkeden 6’sının milli olarak katılım sağladığına dikkat çeken Er, Almanya ve Fransa’nın birinci defa katıldığını aktardı.

Çiftçiler ve firmaların yanı sıra yurt dışından da fuara olan ilginin katlandığını belirten Er, “Sadece çiftçiler değil, eser bayileri, distribütör olmak isteyenler ya da tarım dalında yatırım yapmak isteyen bireyler de bu fuarı çok ağır bir formda ziyaret ediyorlar. Fuardan evvel açtığımız online kayda şuanda 25 binin üzerinde online kayıt yapılmış durumda. Bilhassa yurt dışından çok fazla ilgi var ve bu çok umut verici. Her sene giderek artan bir ilgi var. Bizim keşfet, büyüt, kazan’ sloganımız var. Ziyaretçiler fuara gelip yeni eserleri keşfetsinler, bunu işlerinde kullansınlar, işlerini büyütsünler ve daha çok kazansınlar istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu