Haber

Pençe Kilit Harekatı’nda şehit olan Uzman Çavuş Kemal Özek’in ailesine şehadet haberi verildi.

KUZEY Irak’ta düzenlenen Pençe Kilit Harekatı kapsamında düzenlenen Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman Harekatı’nda çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Kemal Özek’in (26) şehadet haberi Denizli’nin Buldan ilçesindeki ailesine verildi. Şehit Özek’in adının 1981 yılında şehit olan babasının amcasından alındığı öğrenildi.

Denizli Uzman Çavuş Kemal Özek, Kuzey Irak’ta Pençe-Kilit Harekatı kapsamında düzenlenen Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman Harekatı’nda teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu şehit oldu. Özek’in şehadet haberi, Denizli’nin Buldan ilçesine bağlı Beyler Mahallesi’nde oturan Ayhan (53) ve Aysel Özek (48) çiftine Buldan Kaymakamı Tayfun Deli, Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik ve askeri yetkililer tarafından verildi. Belediye ekipleri tarafından şehidin evine Türk bayrakları asıldı. Haberle yıkılan baba Ayhan Özek, acil sağlık ekibi tarafından hastaneye kaldırıldı. Özek’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ŞEHİT YAKINLARININ İSİMLERİNİ KEMAL ÖZEK VERDİ

Şehit Özek’in 29 yaşındaki kardeşi Ali Özek’in de astsubay olarak görev yaptığı öğrenildi. Şehit Kemal Özek’in adını aldığı babasının amcası olan Kemal Özek’in 1981 yılında Kırklareli’nde askerlik görevini yaparken eğitim uçağının karargahın üzerine düşmesi sonucu şehit olduğu öğrenildi.

SAVUNMA BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan olayla ilgili yapılan açıklamada, bölücülerin açtığı taciz ateşi sonucu kahraman silah arkadaşlarımız Piyade Teğmen Fatih Uğur Altınbaş ve Uzman Çavuş Kemal Özek şehit olurken, 3 kahraman yoldaşımız da yaralandı. 9 Ağustos 2023 tarihinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda yaralanan silah arkadaşlarımız tedavi edilmek üzere hemen hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede operasyonlar devam ediyor. Bizleri derin bir acı ve keder içinde bırakan bu olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve asil milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

gulsehirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu