Haber

Söz verilen giden, söz verilen giden! Çömlek ustalarının istekleri bir bahara daha kaldı!

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) –Yaptıkları çömlekleri elektrikli fırınlarla pişiren çömlek ustaları, artan elektrik fiyatları ve yüksek faturalardan dolayı mağdur olurken, köylerine doğal gaz bağlamak için bütün kapıları çaldıklarını ifade ettiler.

Bilecik’in en çok ziyaret edilen köylerinden biri olan Kınık köyünün çömlekçilik sanatıyla Bilecik’in tanıtımında büyük rol oynadığını vurgulayan çömlek ustaları, artan maliyetler karşısında diğer bölgelerdeki çömlekçi ustalarının işinin bittiğini söyledi. illerin fırınlarında doğal gaz kullandıkları ve bundan yüksek maliyetle çanak çömlek ürettikleri ve rekabet edemedikleri görülmektedir.

Köylerine gelen siyasetçilerden hep doğalgaz talep eden çömlek ustaları konuşup gittiler, konuyu hemşehrimiz Fatih Dönmez’e, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanına ilettik, onlar da doğalgaz alamadığımızı vurguladılar. sonuçlar.

Kınık köyünde çömlek ustası İlhan Öztürk, seçim çalışması için köylerine gelen Refah Partisi Bilecik Milletvekili Adayları Ahmet Özvatan ve Cafer Aslanboğa’ya çömlekçilik sanatı hakkında bilgi verdi, biz de onların dertlerini anlatarak doğalgaz karamsarlığımıza katlandık. Seslendirmekten yorulduk dedi.

kadinhanihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu