Teknoloji

Square Enix, Denuvo Korumasını Forspoken Game’den Kaldırıyor

 
Square Enix tarafından oyunculara sunulan açık dünya parkur tabanlı aksiyon macera oyunu Forspoken’dan Denuvo koruması kaldırıldı. Daha önceki süreçte Denuvo’nun varlığı oyuncular tarafından eleştirilerin merkezinde yer alıyordu. Şimdi bu durum ortadan kalktı.
 
Forspeak, sorunlu çıkışıyla tanınıyor
 
 
 
Forspoken, Ocak ayında piyasaya sürüldü ve üst düzey PC’lerde bile çok sayıda takılma sorunu yaşadı. Bu sorunların ana kaynağının ise oyuncular Denuvo olduğunu söyledi. Dolayısıyla bu korumanın ortadan kalkmasıyla birlikte oyunun nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.
 
Square Enix’in Ocak ayından bu yana oyunun performansını iyileştirdiğini de belirtmekte fayda var. Örneğin, Mart Güncellemesi oyunun performansını yüzde 15 artırdı. Bu nedenle, Forspoken teknik olarak şu anda ilk sürümünden çok daha iyi durumda.
 
Denuvo defansı oyunun Steam sayfasında yer almaya devam ederken, SteamDB tarafındaki değişikliklere bakılarak bu bölümde defansın kaldırıldığı belirtiliyor. Bu nedenle oyunun Steam sayfasının yakın zamanda güncellenmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu