Haber

Türk Yıldızları soluğu Isparta semalarında kesti

Türk Yıldızları soluğu Isparta semalarında kesti

ISPARTA – Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Türk Yıldızları, 6 uçakla yaptıkları gösteride soluğu kestiler.

Isparta’da düzenlenen Lavanta Günleri Gençlik Şenliği kapsamında Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Türk Yıldızları, 6 uçakları ve 30 dakikalık gösterileri ile Isparta semalarında soluğu kestiler. Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezi’nden net bir şekilde izlenen gösteriye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Gösterinin ardından vatandaşlara seslenen uçuş pilotu, “Güzelliğin, sevgi ve saygının en güzel ifadesi olan gül bahçesi Isparta’ya uçtuk, hepinize bol şans.

Gösteriyi vatandaşlarla birlikte takip eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Türk Yıldızlarını büyük bir heyecanla izlediklerini belirterek, “Uçan komutanlarımıza ve gösteriyi buradan takip eden komutanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün Isparta halkı olarak çok farklı bir gündü. Bize olan inanç, düşmanı endişelendiren bir eser, çok güzel bir gösteriydi.

Isparta Valisi Aydın Baruş, Türk Yıldızlarının gösterisini gururla izlediğini belirterek, “Gösteride yüreğimiz yandı. Türk milletinin mensubu olmaktan büyük onur duyduk. Türk Havacılığının geldiği seviye, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gökteki hakimiyeti bize sonsuz güven veriyor, bu uçakların gökteki hakimiyeti gerçekten tüm Ispartalıların büyük ilgisini çekti. Başarımız için gösterdikleri emekten her zaman onur duyuyoruz. Sağlıklarına sağlık. Allah hepsinden razı olsun.”

Gösteriyi izleyen vatandaşlar, gösteriyi çok keyifli bulduklarını ifade ederek gurur duyduklarını ifade ettiler.

Isparta Belediyesi Lavanta Günleri Gençlik Şenliği kapsamında düzenlenen mitingi Vali Aydın Baruş, Garnizon Komutan Yardımcısı Albay Hüseyin Mustafa Aksu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İl Genel Meclis Başkanı ve AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin ile binlerce vatandaş izledi.

haberviransehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu