Haber

TUZLA’DA ÜCRET PROTESTOSU

Tuzla halkı aidatları protesto etti.

Tuzla Aydınlı Mahallesi’nde 1.679 dairenin bulunduğu site sakinleri, aidat fiyatlarına yapılan zammı ve aidata dahil elektrik fiyatlarının ayrıştırılmasını protesto etti. Sitede toplanan yaklaşık 150 kişi “yönetim istifa”, “Bu düzeni istemiyoruz” gibi sloganlar attı. Yönetim binasına yürüyen küme, burada açıklama yaptı.

“BİZİM DİNİMİZ VAR”

Site sakini Latif Mat, “Yeni yönetim ücrete zam kararı alıyor. Ücretteki artışı gizlemek için elektrik faturasını aidattan ayırıyor. Ondan önce elektrik faturaları faturaya dahil ediliyordu. Elektrik faturası dahil bütçe 7 milyon 93 bin TL olurken, bütçe 12 milyon 162 bin lira oldu.Vatandaş ısınma, doğalgaz, soğuk su ve sıcak suyu ödüyor, şimdi de elektrik parası verdi. .Bizde bu faturaya isyan var.Ne oldu bu sefer elektrik faturaları bölündü.Vatandaş 100’de 120 zam göstermiyor.” Bu amaçla böyle bir uygulama yapıldı. Yönetim sitemizin sakinlerinden oluşmaktadır. Seçime hile karıştırıldı ve seçim yapıldı. Bu nedenle açıklamaya gerek yok” dedi.

Site içindeki marketi işleten Burhan Koçal, “Elektrik yok, kendim ödüyorum. 2 yıldır dükkandaki ampul yanmıyor. Temizlik hizmetini almıyorum ama ücretini ödüyorum.” 70 yaşındaki adam buraya protesto için geldi. Bu adamın günahı ne?” Yönetim ise tartışmalar hakkında yorum yapmak istemedi.

Video—————-Protestodan detaylar-Latif Mat röportajı-Burhan Koçal röportajı

-Genel detay

– uysal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu