Haber

Ukrayna, askeri kargo taşıyan Rus gemilerine misillemede bulunacak

Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Karadeniz Havzası’ndaki Rus limanları ile Rusya’nın geçici işgali altındaki Ukrayna topraklarında bulunan Ukrayna limanlarına giden tüm gemiler, askeri yük taşıyan gemiler olarak değerlendirilecek.” söylendi.

Rusya Savunma Bakanlığı’nın dün gece yarısından itibaren Karadeniz’deki Ukrayna limanlarına bağlı tüm gemilerin potansiyel askeri kargo taşıyıcısı olarak değerlendirileceğini açıklamasının ardından Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan misilleme geldi. Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya’nın tüm dünyanın evrensel hareket özgürlüğü hakkını bir kez daha vahşice ihlal ettiği ve milyonlarca insanı açlığa mahkum ederek gıda güvenliğini kasten baltaladığı vurgulandı.

Rusya’nın, geçici olarak işgal ettiği Ukrayna topraklarındaki Ukrayna limanlarına giden gemiler ve Rus gemileri için öncelikle Karadeniz’i tehlikeli bölge haline getirdiğine işaret eden Bakanlık, “Tüm risklerin sorumluluğu tamamen Rus liderliğine aittir” dedi. Ukrayna Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 21 Temmuz 2023 saat 00:00’dan itibaren, Rusya Federasyonu limanlarına ve Rusya tarafından kalıcı olarak işgal edilen Ukrayna topraklarında bulunan Ukrayna topraklarında bulunan Ukrayna limanlarına hatasız olarak giden tüm gemilerin, Ukrayna tarafından ilgili tüm risklerle birlikte askeri kargo taşıyıcısı olarak kabul edilebileceği konusunda uyarıda bulunulmuştur. ifadeler kullanılmıştır.

Rusya dün Ukrayna limanlarına giden gemileri tehdit etti

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan dün yapılan yazılı açıklamada, “Karadeniz Girişimi’nin sona ermesi ve deniz insani koridorunun kapatılması nedeniyle 20 Temmuz 2023 saat 00:00’dan (TSİ) itibaren Karadeniz Havzası’ndaki Ukrayna limanlarına sefer yapan tüm gemiler potansiyel askeri kargo taşıyıcısı olarak değerlendirilecektir.” söylendi. – Kiev

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu