Teknoloji

Yapay Zeka Drake ve The Weeknd’in Yeni Şarkısını Yaptı

Son günlerde yapay zekanın gelişimiyle ilgili tartışmalar sürerken, geçtiğimiz gün Sony Photography Awards’ta yapay zekanın yarattığı bir fotoğraf ödül kazandı. Artık bu teknoloji dünyaca ünlü müzisyenler tarafından kullanılıyor. ejderVe Hafta SonuKendi adına bir müzik yarattı.

“Yüreğim ağzımda”adlı müzik, “Hayalet Yazıcı” Kendi adını kullanan bir sanatçı tarafından yapay zeka kullanılarak oluşturuldu. Kes, Spotify’da 250 binden fazladinlenirken, Tiktok’tayken 10 milyondan fazlagörüşler var.

Yapay zekanın kopyaladığı müzikler milyonlara ulaştı!

Her şeyden önce, yakın zamanda birisi Drake’in “Buz Baharatları” Şarkıdaki sesini kopyalayarak şarkıyı seslendirdi. Bunun üzerine ünlü sanatçı, eseri Instagram hesabından paylaştı. “Bu bardağı taşıran son damla oldu”o yazdı.

Ancak, bir ila bir hafta, bilinmeyen bir Tiktok kullanıcısı (hayalet yazar977) The Weeknd ve Drake’in yer aldığı yapay zeka yapımı müzikle viral oldu. Ghostwriter’ın kimliği şu an için bilinmiyor ancak yapay zeka ile oluşturulan “Kollarımdaki Kalp” müziği şimdiden milyonlarca kişi tarafından dinlendi.

önce şarkı spotifyDaha sonra Apple Müzik Ayrıca yüklendi. Bir anda viral olan müziğin yapay bir zekanın işi olduğunun anlaşılmasının ardından her iki platformdan da kesinti kaldırıldı.

Konuyla ilgili Drake ve The Weeknd’ten herhangi bir yanıt gelmedi.

Yapay zeka tarafından oluşturulan “Kollarımda Kalp” şarkısını dinlemek için;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu