Yaşam

Yılmaz Güney’in hapishaneden kaçış hikayesinin filme çekileceğini sosyal medyada duyanlar öfkeye kapıldı.

Türk sinemasında Nahoş Kralı olarak bilinen Yılmaz Güney, birçok filmde oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Hatırlarsanız 47 yaşında Paris’te hayatını kaybeden Güney, 1981 yılında cezaevinden firar etmişti. Bugünlerde Güney’in cezaevinden kaçışının film olacağı haberleri gündemde. Önce sinemanın detaylarına sonra da sosyal medyadan gelen yorumlara bakalım.

Yılmaz Güney, 1960’lı yıllardan 80’li yıllara kadar Türk sinemasında birçok filmde rol aldı. Filmlerinin genel olarak ülkedeki işçi sınıfının sorunlarını konu aldığını söyledi.

Özellikle Korkunç Kral lakabını aldıktan sonra Yol, Sürü ve Duvar, Umut, Umutsuz, Baba, Ağıt ve Tasa filmleriyle tanındı.

Nebahat Çehre ile 1967 yılında evlenmesi ve şiddet nedeniyle boşanması bugün bile gündemde olan bir olaydır. Ayrıca Güney, siyasi görüşleri nedeniyle hapse atıldı.

1974 yılında Öfke filmini çekmek için gittiği Adana’da bir kumarhanede hakimi öldürmek suçundan hapis cezasına çarptırıldı. 1981 yılında cezaevinden izinli olarak kaçarak yurt dışına çıktı.

Ugly King Production’dan yapılan açıklamaya göre, 47 yaşında Paris’te hayatını kaybeden Güney’in hapishaneden kaçma hikayesi filme alınacak.

Yapımcılığını Kazım Çarman’ın üstleneceği, yönetmenliğini Cihan İnan’ın üstleneceği film, Güney’in Hubschmide’ye Isparta’da cezaevindeyken gönderdiği mektuptan sonra yaşananları ve onun Fransa’ya kaçış hikâyesini konu alacak.

Yılmaz Güney’in kaçışının film olacağı haberi sosyal medyada gündem oldu. Birçok kullanıcı filmin yapımına tepki gösterdi. Gelin bu yorumlara birlikte bakalım.

bir.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11’inci.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

Yılmaz Güney’in filminin çekilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Buyurun yorumlara…

cubuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu