Haber

AK Parti İstanbul adayı Murat Kurum: Bu ülkeyi bir karış bile bölmeyeceğiz.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Bağcılar Belediyesi tarafından belediye binası konferans salonunda düzenlenen ve öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın hayatı ve öğretmenlik kararlılığını beyazperdeye taşıyan “Aybüke: Öğretmen Oldum” etkinliğine katıldı. 2017 yılında Batman’da düzenlenen terör saldırısı sonucu 22 yaşında şehit olan filmin gösterimine katıldı.

‘ŞEHİTLERİMİZİN SAYESİNDE BURADAYIZ’

Murat Kurum gösterimin ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Aybüke hocamız şehit oldu. Geriye sadece kırmızı elyazması ve sazı kaldı. Ama her salonda, her kütüphanede, her okulda, her öğrencide 85 milyon kardeşimizin anıları, anıları, mücadeleleri kaldı. Teşekkürler. Şehitlerimiz için buradayız.”dedi.

Türkiye’nin her karış toprakları için çaba göstermeye devam edeceklerini belirten Kurum, şunları kaydetti: “Öğretmenlerimizi şehit eden PKK’lı teröristleri ezeceğiz.”dedi.

‘GENÇLERİMİZE GÖNÜLDEN İNANIYORUZ’

Kurum, gençlere en iyi eğitimi almaları ve kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

“Aybüke’miz için, Aybüke’nin annesi için, tüm şehitlerimizin anneleri ve babaları için sonuna kadar savaşın.”Kurum şunları söyledi:

“Bu ülkeyi, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak, ülkemizi büyütmek ve güçlendirmek, sonuna kadar birlikte mücadele etmek. En iyi eğitimi alın, en iyi alanlarda kendinizi yetiştirin. Ülkemizi en iyi seviyeye yükselteceksiniz. Biz, “Gençlerimize canı gönülden inanıyoruz ve gençlerimizle birlikte yol yürümeye devam edeceğiz.”

Filmin yapımcısı İsmail Demir, konuşmalarının ardından Murat Kurum’a çiçek takdim etti.

Gençlerin Kurumla fotoğraf çektirdiği programa AK Parti İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, AK Parti Bağcılar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Şahin ve bazı vatandaşlar katıldı.

akhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu