Haber

Ali Mahir Başarır: 16 yaşındaki çocuğun intikamını alıyorlar

CHP Küme Başkan Yardımcısı Ali Becerikli Başarır, Mersin’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın posterine bıyık çizip aşağılayıcı sözler yazdığı için tutuklanan 16 yaşındaki MK’nin ailesini ziyaret etti.

ANKA’nın haberine göre, MK’nin babası ziyarette ağlayarak, “Çocuk reşit olursa 20-21 yaşında, ‘Oğlum onun bazı davranışlarının bedeli var, sen ödeyeceksin’ diyeceğim” dedi. Ama bu çocuk 16 yaşında.”

Başarır şu ifadeleri kullandı: “Olmayacak. 16 yaşındaki bir çocuktan intikam alırlar. Birincisi, bu çocuğun yatağı yok. İkincisi, Adalet Bakanlığı’nın iznini gerektiren bir hata. Pazartesi günü açıklama yapacağız, çocuğumuzun derhal serbest bırakılmasını talep edeceğiz. Türkiye’de değişmeyen tek şey hukuksuzluktur. Tek şey kanunsuzluk, sorun değil. Şimdi utanıyorum. Ne istiyorsun? Bu çocuğun suç ehliyetinin olup olmadığı henüz belli değil. Bir gün uyuyamayacak… Sen koca bir Başkansın, o 16 yaşında hayatının baharında bir çocuk.”

NE OLDU?

Mersin’de yaşayan ve meslek lisesinde okuyan 16 yaşındaki bir çocuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim afişine tükenmez kalemle bıyık çizdi. Kamera kayıtlarından kimliği belirlenen çocuk gözaltına alındı. Çocuk şubesinde görüşülen 16 yaşındaki erkek çocuk, afişte bıyığının olduğunu ancak afişin farklı noktalarına küfürlü içerik yazmadığını söyledi. Çocuk şubesindeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen çocuk, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ teziyle nöbetçi mahkemeye çıkarılarak tutuklanarak Tarsus Çocuk ve Gençlik Kapalı İnfaz Kurumu’na gönderildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu