Haber

Organize Suç Örgütü Lideri Sarallar Türkiye’ye Girerken Yakalandı

Halk arasında ‘Sarallar’ olarak bilinen organize suç örgütünün firari lideri Alaattin İlyas Saral, Türkiye’ye girmeye çalışırken yakalandı.

İlyas Saral, İstanbul Havalimanı’nda polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Halk arasında ‘Sarallar’ olarak bilinen organize hata örgütünün kaçak lideri Alaattin İlyas Saral, İstanbul Havalimanı’nda Belçika’nın başkenti Brüksel’den ülkeye girerken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, uzun süredir aranan kabahatler şebekesi lideri Alaattin İlyas Saral’ın gözaltına alındığı bilgisine gelen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, arama emri verdi. Soruşturma yürütülen ve yurt dışına kaçtığı anlaşılan, Belçika’dan Türkiye’ye dönecek. geniş çaplı bir çalışma başlattı.

169 sanıklı davada aralarında işadamı Erdal Acar’ın da yer aldığı soruşturma belgesinde anahtar isim olarak aranan Saral’ın bugün Belçika’nın başkenti Brüksel’den yurda giriş yaptığı sırada gözaltına alındığı belirtildi. istanbul hava limanı

Havalimanı Dış Hudutlar Geliş Terminali’nde polis tarafından gözaltına alınan Saral, ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Fotoğraf: Arşiv

Zanlının emniyetteki işlemlerinin devam etmesi ve ilerleyen günlerde savcılığa sevk edilmesi bekleniyor.

Ne oldu?

Polis ekipleri 29 Haziran’da İstanbul merkezli Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin’de belirlenen adreslere baskın düzenleyerek 119 zanlıyı yakaladı.

Çalışmaların devam ettiği dönemde yapılan ara gözaltılarla birlikte tutuklananların sayısı 122’ye yükseldi.

Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız silah, çek, senet, dijital malzeme, 900 bin dolar ve 413 bin euro ele geçirildi.

Öte yandan dizi oyuncuları ve spor yorumcularının da aralarında bulunduğu bazı ünlü isimler soruşturma kapsamında polis merkezine çağrıldı.

tefenni-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu