Ekonomi

Asya piyasaları ABD hisse senetleri ve uzun vadeli Hazine tahvillerinin desteğiyle yükselişte

Asya hisse senedi piyasalarının, yatırımcıların Federal Reserve’ün faiz artırımlarını potansiyel olarak durdurmaya alışması nedeniyle ABD hisse senetleri ve uzun vadeli hazine tahvillerindeki ilerlemeleri yansıtacak şekilde Cuma günü yükselmesi bekleniyor. Avustralya ve Hong Kong’daki vadeli işlem sözleşmeleri, ABD’de listelenen Çinli şirketlerin Golden Dragon endeksinde %2’lik bir artışla olumlu bir yan çizgi gösterdi. S&P 500%1,9 artışla Nisan ayından bu yana en önemli tek günlük kazancını kaydetti.

Bu arada ABD vadeli işlemleri Apple’da düşüşte (NASDAQ: AAPL ) Inc., dördüncü çeyrek gelirinde düşüş bildirdiği için bir aksilik yaşadı. Çin Caixin hizmet PMI’ı aracılığıyla beklenen Çin’e ilişkin hizmet şubesi bilgilerinin daha da büyüme göstereceği iddia ediliyor. Avustralya ve Singapur için perakende satış verileri ve Hindistan için satın alma yöneticisi endeks bilgileri de bekleniyor.

Uzun vadeli Hazine getirileri Perşembe günü düştü ve 10 yıllık gösterge yaklaşık sekiz baz puan düştü. Avustralya ve Yeni Zelanda getirileri de Cuma günü erken saatlerde bu düşüşü yansıtıyordu. Çarşamba günkü Merkez Bankası toplantısının ardından ABD devlet borcundaki artışa rağmen, hedge fonu K2 Asset Management’ın uyarıları getirilerin yeniden artabileceğine işaret ediyor.

İşgücü piyasasında, ABD’de işsizlik başvuruları art arda altıncı haftada da yükseldi ve Cuma günkü maaş bordrosu rakamlarının değerinin altını çizdi. Diğer değerli bilgiler arasında Avro Bölgesi işsizlik oranı, Kanada istihdam raporu ve tarım dışı istihdam rakamları yer alıyor.

Emtia piyasasında, West Texas Intermediate ham petrolüyle temsil edilen petrol fiyatları, Perşembe günkü yükselişin ardından Cuma günü erken işlemlerde yükseldi. Buna karşılık, kripto para piyasasındaki hareketler BitcoinVe eterBu da küçük düşüşler yaşandığını gösterdi.

Barclays Plc’den Stephen Dainton, Fed’in sıkılaştırma politikasına son vermesinin “çok düşük bir ihtimal” olduğunu söyledi. Dainton’un yorumları, faiz artırımlarına ilişkin süregelen belirsizliğin ve bunların küresel piyasalar üzerindeki potansiyel etkisinin altını çiziyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-ahmetli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu