Haber

Uzman açıkladı: ‘Sıcaklık 3 ay boyunca mevsim normallerinin üzerinde kalacak’

Uzman açıkladı: “Hava sıcaklığı 3 ay boyunca mevsim normallerinin üzerinde kalacak”

DİYARBAKIR – Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Meteoroloji 15’inci Bölge Müdürlüğü bu durumun 3 ay boyunca devam edeceğini duyurdu.

Yaz boyunca ülkeyi etkisi altına alan “Eyyam-ı Bahur” ve “Afrika” sıcaklarının ülkemizden ayrılmasıyla sıcaklıklar 15 derece düştü. Özellikle gündüzlerin sıcak, gecelerin soğuk olduğu bu günlerde uzmanlar, kasım, aralık ve ocak aylarında sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini söyledi.

Meteoroloji Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Meteoroloji Mühendisi Hümeyra Betül Akgül, 3 aylık süreçte sıcaklıkların mevsim normallerinin yaklaşık bir derece üzerinde olabileceğini belirtti.

Akgül, “Kasım, Aralık ve Ocak aylarında güney kesimlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 0,5 ila 1 derece üzerinde olmasını bekliyoruz. Bölgemizde yağışların da mevsim normallerinin üzerinde olması da beklentilerimiz arasında yer alıyor. Kasım. Bugün havanın çok bulutlu ve ara sıra sağanak yağışlı olmasını bekliyoruz.”

Gün içerisinde Diyarbakır ve çevre illerde toz taşınmasının olabileceğine işaret eden Akgül, “Bölgemizin kuzeydoğu kesimlerinde de yağışların daha şiddetli olmasını bekliyoruz. Bugün sınır ilçelerimizde de toz taşınması bekleniyor. gün içinde oluşacak minimum ve maksimum sıcaklık değerlerine bakıyoruz, Diyarbakır 12-19, Batman 12″-19 derece, Siirt 15-17 derece, Şırnak 16-18 derece, Şanlıurfa 16-25 derece ve Mardin 16 -17 derece” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu