Haber

Hizbullah operasyonunu yöneten Palabıyık: Kayıt yok demesin

HÜDA-PAR’ın 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceğini ve AK Parti listelerinden seçime gireceğini açıklamasıyla başlayan Hizbullah tartışması sürüyor.

Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu’nun 17 Ocak 2000’de İstanbul’un Beykoz ilçesinde öldürülmesine yönelik operasyonu yöneten İstihbarat Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Niyazi Palabıyık, konuyla ilgili ilk kez konuştu. Palabıyık, Edip Gümüş’ün 250 kişiyi öldürdüğünün örgüt arşivlerinden anlaşıldığını ve kayıtların olduğunu anlattı.

Sözcü gazetesinden Aytunç Erkin’in haberine göre Palabıyık, 2011 yılında tahliye olan Edip Gümüş’e dikkat çekti.

‘HİZBULLAH SON NOKTAYA GELDİYSE KİLİT BEYKOZ OPERASYONUNDA’

Daha önce karakolda görüşme yaptıklarını belirten Palabıyık, şunları söyledi:

“‘Burada hücre evi var, örgütün beyin kadrosu burada silahlı çatışma çıkacak’ dedikten sonra operasyona başladık. Çatışma oldu ve Velioğlu öldürüldü. Üst düzey bir olay var. adı Edip Gümüş.Bu ismi unutmayın.Gümüş,siyasi kanat subayı,askeri kanattan Cemal Tutar sorumluydu.Onları canlı yakaladık,Hüseyin Velioğlu öldürüldü.En önemlisi bilgisayardı ve ben topladım.Çünkü Velioğlu hepsini vurdu. O bilgisayarlardan 180 bin sayfa belge çıkardım Hizbullah’ın Beykoz’daki evinden aldığım belgeleri 43 özel kurye ile gönderdim Bunların en önemlileri Diyarbakır, Batman, Mardin, Gaziantep kadar var, Adana, Ankara. .Belirttiğim yerlerin hepsinde öldürülen ve defnedilen insanlara ulaştık.Mezar evleri bulundu.Konca Kuriş’in cesedi Konya’da bulundu.Hücre evinde bulunan belgelerle.Hizbullah’ın sonu geldiyse anahtarı Beykoz operasyonu budur.”

“KAMERA KAYITLARIYLA DOLU BİR VALİZİ ADLİ KURUMLARA TESLİM ETTİK”

Edip Gümüş’e dikkat çeken Palabıyık, “Siyasi kanat görevlisi… Edinilen bilgilerden sonra Gümüş ve Cemal Price cezaevine kondu. Her ne hikmetse bu iktidar döneminde 2011’de bu Edip Gümüş’ü serbest bırakmışlar diyorum. Gümüş kim Katil!… 250 kişinin katili Hepsini konuşturdun mu hayır Ama görüntülü başka sözle cinayetler var ben uydurmam Takviyesiz konuşmam Allahtan kork nasıl olur 11 yıl sonra gümüş çıkar mı?” (HABER MERKEZİ)

orhaneli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu