Ekonomi

JPMorgan Asset/Davis: ABD tahvilleri ralliye hazırlanıyor

JPMorgan Asset Management Sabit Gelirli Varlık Yöneticisi Jason Davis, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda ABD tahvillerinin toparlanmaya hazır olduğunu duyurdu.

2,5 trilyon dolardan fazla varlığı yöneten Davis, ABD enflasyonunun bir “dönüm noktasına” ulaşması ve ekonominin gerçek olması nedeniyle tahvillerin karşılığını vermeye hazır olduğunu söyledi. Davis ayrıca, 10 yıllık Hazine getirilerinin önümüzdeki birkaç ay içinde yüzde 3’e ve Fed’in faiz indirimlerinden sonra yaklaşık yüzde 2,5’e düşeceğini tahmin ediyor.

10 yıllık ABD Hazine tahvillerinin şu anda yaklaşık yüzde 3,37’den yüzde 2,5’e düşmesinin “ılımlı” bir senaryo olduğunu belirten Davis, bankacılık gerilimlerinin devam etmesi durumunda bunun çok daha hızlı gerçekleşebileceğini söyledi.

“Fed faiz artırım döngüsünde kesinlikle sona geldi”

Davis, Fed’in faiz artırım döngüsünün sona ermesi gerektiğini belirterek, “Son faiz artırımını gördüğümüzü düşünürsek, son faiz artırımı ile ilk faiz indirimi arasındaki süre ABD’nin rallisini gerçekten gördüğümüz zamandır. Hazine tahvilleri.” söz konusu.

Bölgesel bankalarda kötüleşen kriz, piyasa oyuncularını Fed’in bu yıl içinde faiz oranlarını düşüreceğine dair beklentileri artırmaya teşvik eden bir başka neden olarak gösteriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu