Haber

Antalya’da araçlardan AK Parti’nin Türk bayrağı afişleri kaldırılacak

ANTALYA -Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya milletvekili ve milletvekili adayları, Seçim Kanunu’na aykırı Türk bayraklı seçim görüntüleri propaganda araçlarından kaldırıldı. CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nın İlçe Seçim Kurulu’na yapılan başvuru üzerine aldığı kararda, kentte bazı sokaklarda bulunan AK Parti bayrak ve afişlerinin yasaya aykırılık gerekçesiyle kaldırılmasına karar verildi.

KARAR: SEÇİM YASASINA AYKIRI

8 araca asılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarının yer aldığı afişlerin Seçim Kanunu’na aykırılığı nedeniyle kaldırılması oy çokluğu ile kabul edildi. Muratpaşa 1. İlçe Seçim Kurulu’nun baş başa yaptığı toplantıda aldığı kararda, Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı’nın bulunduğu Kepez Turgut Özal Spor Salonu’na çıkan yollarda AK Parti bayraklarının kaldırılması da oy kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu, bu hafta sonu Antalya’da miting yapacak. çoğunluk tarafından kabul edildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE MEKTUP

AK Parti ve MHP seçim kurulu üyeleri, seçim propaganda afişlerinde Türk bayrağı kullanılmasında bir sakınca bulunmadığını ve sokaklara asılan görüntülerin konumları itibarıyla yasal olduğunu savunarak her iki karara da ret oyu verdi. İlçe Seçim Kurulu’nun 5 üyesinin ‘kabul’ oyu ile mecliste alınan kararda, gerek araçlara giydirilen görüntülerde gerekse sokaklara asılan bayrak ve afişlerde kanuna aykırı bulunduğu belirtildi. . Kararın uygulanması için Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü, Muratpaşa Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yazı gönderildi.

AK Parti Antalya milletvekili adaylarının bayraklı görüntüleri de kaldırılacak.


GÜZERGAHTAN ÇIKARILACAK

CHP’nin kanuna aykırı olarak afiş takılan araçların yasaklanması talebini reddeden İlçe Yönetim Kurulu kararında şu ifadelere yer verildi: Alan güzergahındaki afişlerin, reklam ve reklam yerleri hariç kaldırılmasına karar verildi. Gazi Bulvarı – Yıldırım Beyazıt Caddesi Kavşağı Sanayi Durağı karşısı ve Migros AVM kavşağında trafik ışıklarının önünde bulunan billboardlardaki alışılmışın dışında olan afişlerin kaldırılması.”

ÇAVUŞOĞLU GÖRSELİ KALDIRILMIŞTIR

Dışişleri Bakanı ve AK Parti Antalya 1. sıra milletvekili adayı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kendi fotoğrafı ve Türk bayrağı taşıyan bir kız çocuğunun bulunduğu Ramazan Bayramı mesajı da aynı gün kentteki billboardlardan kaldırıldı. . Muratpaşa 1. İlçe Seçim Kurulu kararında, Seçim Kanununda yer alan “Propaganda amaçlı kullanılan her türlü reklam ve afişlerde Türk bayrağı ve dini yazıların bulunması yasaktır” ibaresi gösterildi.

karpuzluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu