Haber

Kılıçdaroğlu il başkanları ile görüştü

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 81 ilin liderleriyle bir araya geldi. Genel merkez girişinde konuşan CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, “Delegelerin vereceği bir karardır” dedi.

Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, 4 yıldır birebir örgütlenme ile devam ettiklerini belirterek, “Hedefimiz iktidar olmak, ülkeyi yönetmekti, başaramadık. Bu süreçte kongre süreci devam ediyor. ve teşkilat seçimleri başladı bile. Takvim olarak zaten geride kalmıştık. Normal bir süreç devam ediyor. Son 3, Yaklaşık 4 yıldır aynı organizasyonlarla devam ettik. Değişim aşağıdan başlayacak. Belki kendimizi yenileriz” dedi.

‘DEĞİŞİKLİK İSTEĞİNİN KALİTESİ ÖNEMLİ’

Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, “Değişim ancak teşkilatın kendi içinde yapacağı değerlendirmelerle olur. Dolayısıyla CHP büyük bir teşkilattır. Kendi iç dinamikleri ile gerekli müzakereleri yapacak, gerekirse yapacaktır. Bu değişikliği yapın.Değişim talebinin niteliği değerlidir.Genel liderin belirlenmesine mutlaka kuruluşlar karar verecektir.Kongre süreci başlamıştır.Bu konudaki en büyük karar organımız kongre olduğu için bu değişiklik olmayacaktır. bir il veya belediye başkanının söylemiyle tek başına olur. Toplumsal talepler çok değerlidir. Bu taleplerin karşılanması gerekir; karar mercii olan kongre, karar verir” dedi.

Rize İl Başkanı Tahsin Kanbur, değişimden yana olduklarını kaydederek, “İlde gerekirse genel merkezde de değişimden yanayız. Herhangi bir destek gördüğümüzü düşünmüyorum” dedi. .

CHP’de il liderleri toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu