Yaşam

MasterChef’in Eski Rakipleri Mehmet Yalçınkaya Önderliğinde Deprem Bölgelerine Mutfak Yapıyor!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana ve Malatya’da da hissedilen 7.7 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için tüm Türkiye kenetlendi. Birçok il, ilçe ve köyün, olumsuz hava koşulları ve ulaşım yükü nedeniyle yardım alamayınca, gönüllüler ve ünlü isimler yardım için kolları sıvadı. MasterChef’in sevgili delegasyonu üyesi Mehmet Yalçınkaya ve programın eski yarışmacıları, depremzedelere gıda yardımı yapabilmek için deprem bölgelerine mutfak kurmak için yola çıktı!

7.7 büyüklüğündeki Kahramanmaraş depremiyle tüm Türkiye sarsıldı. Deprem çevresindeki 9 ili de etkisi altına alırken yürek burkan görüntüler devam etti.

Son resmi bilgilere göre 7 bin 108 vatandaş hayatını kaybetti, 40 bin 910 vatandaş ise enkazdan yaralı olarak kurtarıldı.

Zorlu hava koşulları ve ulaşım sorunları nedeniyle birçok il, ilçe ve köye yardımların ulaştırılmasında sorunlar yaşanırken, ünlü isimler ve gönüllü hayırseverler kolları sıvadı.

Enkaz üzerinde ve altında hummalı çalışmalar sürerken, depremzedelerimiz açlık, susuzluk ve soğukla ​​mücadele ediyor.

MasterChef programının sevilen delegasyonundan başarılı şef Mehmet Yalçınkaya, enkaz altından çıkarılan depremzedeler için deprem bölgelerinde mutfak kuracaklarını duyurdu!

Eski MasterChef yarışmacılarının da kolları sıvadığını belirten Yalçınkaya, “Kahramanmaraş’a gitmek için yola çıktık, 3-4 arkadaşımız var zaten Maraş, Hatay, Antep’te.” söz konusu.

“Mutfaklar kuracağız, yemek pişireceğiz. Arabayla gideceğiz, dolaşacağız. Böyle bir günde İstanbul’da yerimizde duramazdık…”

Yalçınkaya o anları sosyal medya hesabından takipçileri ve hayranlarıyla paylaştı.

Meslektaşlarına da seslenip topu onlara attı…

Deprem bölgesine giden eski yarışmacılar arasında Güzide Mercan, Eda Karabulut, Fatma Polat, Batuhan Bayır, Cemre Uyanık ve Bahri Papila yer alıyor.

Böyle güzel gelişmeleri özlüyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu