Haber

MEB, logo için Bursa’ya götürülen çadırlarla ilgili soruşturma açtı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Bursa’daki okullarda üretildiği belirtilen çadırların Antep’ten satın alınarak üzerine logo basılmak üzere Bursa’ya getirildiği ve ardından deprem bölgesine gönderildiği iddialarına yanıt verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yaklaşık bir ay önce hem eski Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli diğer bazı çalışanlar hakkında iki ayrı soruşturma ve soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

Bakanlık, deprem bölgesinden alınan çadırların logo baskı, kalite ve yangına dayanıklılık testleri için Bursa’ya getirilerek tekrar bölgeye gönderildiği iddialarıyla ilgili ayrı bir soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Ne oldu?

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy, 7 Mart’ta yaptığı basın açıklamasında, Bursa’daki okullarda üretildiği belirtilen çadırların Antep’ten satın alınıp üzerine logo basılmak üzere Bursa’ya getirildiğini ve ardından depremzedeye gönderildiğini söyledi. alan.

Toy, “Milli Eğitim Bakanlığı, barınma ihtiyacının acil olduğu Hatay ve Kahramanmaraş illerine 1,5 saat uzaklıkta bulunan Gaziantep’ten aldığı çadırları kısa sürede yerine logo basımı için Bursa’ya gönderdi. Bölgeye gönderilmeleri zarara yol açmıştır” dedi.

Uyku tulumlarıyla ilgili açıklama yapan Toy, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretildiği belirtilen uyku tulumlarının başka bir şehirden satın alınarak Meslek Lisesi’nde üretilmek üzere bölgeye gönderildiğini söyledi. Bursa Valisi Yakup Canpolat’a seslenen Toy, “Bu skandallara ortak olan Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve skandala ortak olan okul müdürleri derhal görevden alınmalı, ivedilikle adli ve idari soruşturma başlatılmalıdır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu