Haber

Öğrencilere 10 GB internet desteği ne zaman verilecek? 10 GB internet desteği başladı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlere müjdelediği yükseköğretim öğrencilerine vergisiz cep telefonu ve internet desteğine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Öğrencilere 10 GB internet takviyesinin ne zaman verileceği merak konusu oldu. Arama motorları 10 GB internet desteğinin başlayıp başlamadığını sorguluyor. Peki öğrencilere 10 GB internet harçlığı ne zaman verilecek? 10 GB internet desteği başladı mı? Detaylar haberimizde…

ÖĞRENCİLER İÇİN İNTERNETİN TEMELLERİ NELERDİR?

‘Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Sağlanması Hakkında Karar’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararla, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL’yi geçmeyen elektronik fatura ile yapılan taşınabilir telefon cihazları ve bilgisayar cihazlarının alımlarında kullanılabilecek. Söz konusu öğrencilere sağlanacak internet desteği, ayda en fazla 10 GB olmak üzere, yıllık 120 GB limitle 12 ay boyunca ücretsiz olacak.

ÖĞRENCİLERE 10 GB İNTERNET DESTEĞİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Öğrencilere 10 GB internet desteği sağlanması kararı 1/11/2023 tarihinde yürürlüğe girecektir.

10 GB İNTERNET HAZIRLAMASINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

Resmi Gazete’nin FAKTÖR 2- (1) satırı şu ibareleri içermektedir: “26 yaşını doldurmamış uzaktan eğitim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yükseköğretim öğrencisine bir defaya mahsus teknolojik cihaz desteği satın alma tarihi itibariyle.” ve bir yıl internet desteği verilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu